Bordeaux vína ročníku 2015

 Bordeaux 2015
Ročník 2015 patří v Bordeaux (a nejen v tomto regionu) k tomu nejlepšímu, co se zde za posledních 20-30 let urodilo. Bez obav jej můžeme postavit mezi „roky – velikány“ jako 2000, 2005 a 2010 (že je rozdíl vždy 5 let je opravdu je shodou okolností). Všeobecně vína z tohoto ročníku oplývají plností, množstvím tříslovin a koncentrovanou chutí. Výsledkem jsou vína s velkým potenciálem k dalšímu zrání, která jsou zároveň vhodná jako určitá investiční záležitost do budoucna. Slavné ročníky v Bordeaux totiž získávají na hodnotě rychleji a výrazněji, než ty standardní.
 
To bude navíc umocněno i faktem, že aktuálního ročníku 2017 bude z důvodů mrazů v některých apelacích Bordeaux jen 20% standardního množství. A to vyžene ceny předchozích vín zase o něco výše. Hodnotit všeobecně ročník jedním číslem napříč regionem je vždy ošemetné, nicméně můžeme citovat americký časopis Wine Spectator, který hodnotí 2015 v Médocu (Margaux, Pauillac atd.) 94 body v druhé části Bordeaux – v Libourne (Saint Emilion a Pomerol) dokonce 97 body (druhé vůbec nejlepší hodnocení, lépe dopadnul jen 2010 s 98 body).
 
Vybrali jsme několik vín prestižní kategorie Grand cru classé (a její alternativy ze Saint Emilionu a Pomerolu) a do konce března je nabízíme za dostupnější akční cenu. Jsou to vína s potenciálem k zrání, která často ještě nyní nejsou připravena k pití, ale postupem budoucích let ukáží potenciál a kvalitu výjimečného ročníku 2015.
Zde najdete vína z Bordeaux ročníku 2015