Bordeaux - od A po Z

Bordeaux
 
Bordeaux - vinařský ráj, kult a oblast, ke které vzhlížejí nejen milovníci vína z celého světa ale i vinaři z jiných vinařských regionů. Stát ve státě pokud se jedná o víno. Kvalitou, strukturou, způsobem prodeje, značení i významem se tento vinařský region odlišuje od všeho co vinařství světa nabízejí. Na 120 tis. hektrech se produkuje obrovské množství vín. Od světoznámých a nejdražších (Margaux, Mouton, Petrus) po malá rodinná vinařství či producenty, kteří dodávají jen průměrná spotřební vína. To vše je Bordeaux. Více informací včetně mapy najdete zde...
---
Chateau Haut Bicou 2016 Chateau Gachon 2015 Chateau Haut Grigon 2014
Bordeaux rouge Montagne Saint Emilion Médoc
Chateau Haut Bicou Chateau Gachon Chateau Haut Grignon
Malé ale cenově dostupné Bordeaux v pěkném ročníku. Lahvově již plně přpraveno k pití. A pár posedních lahví i 2015ky Víno z apelace s dominancí Merlotu, elegantní francouzská odpověď na vlnu plných a šťavnatých merlotů z tzv. zemí Nového světa. Porovnejte také s ročníky 2014. Médoc - synonymum pro červená vína z Bordeaux s převahou Cabernetu. A zároveň oblast / apelace nabízející vína se zajímavým poměrem ceny a kvality. 
---
Clos des Confidences 2018 Chateau Morin 2015 Chateau Senilhac 2012
Saint Emilion grand cru Saint Estephe Haut-Médoc
Clos des Confidences Chateau Morin Chateau Senilhac
Novinka v našem sortimentu a zástupce nové generace vín ze Saint Emilionu grand cru. Roční produkce max 6000 lahví! Víno patřící do prestižní apelace Saint Emilion v kultovním ročníku 2015 si stále zachovává zajímavý poměr ceny a kvality. Porovnejte s ročníkem 2012. Vína z Haut Médoc dokáží být v kategorii grand cru classé i jen v tradiční apelaci. Vždy je pro ně typický vysoký poměr Cabernetu a tříslovin. Perfektní zástupce s jíž "rozkoukaného" ročníku 2012.
---
Chateau Bonalgue Chateau Lagrange Chateau Batailley
Pomerol Saint Julien Grand cru classé Pauillac Grand cru classé
Chateau Bonalgue Chateau Lagrange Chateau Batailley
Exkluzivita v našem sortimentu. Malý producent vysoké kvality vín z Pomerolu, u kterého můžeme nabídnout širokou škálu ročníků. Jeden z nejznámějších Chateau nejen Saint Julienu, ale celého Médocu, které od 80. let prošlo obrovskou kvalitativní změnou pod vedením nových japonských majitelů. Ikona mezi zámky v Pauillacu a naše exkluzivita. Tyto ze 2/3 cabernety a z 1/3 Merloty koupíte napříč ročníky jen u nás.
---