Italská vína za špičkové ceny

Primitivo Carlomagno Nero d´Avola Nero Oro Negroamaro Integro
Primitivo Carlomagno Nero d´Avola Nero Oro Negroamaro Integro
Víno z populární italské odrůdy Primitivo. Tmavá granátová barva s fialovými odlesky. Aroma ostružin, zavařeniny z lesního ovoce a lehké kořenitosti. V chuti sametové a vyvážené. Použita metoda appassimento - hrozny jsou nechány 15 dní po sklizni v dřevěných bedýnkách / ošattkách, kde částečně seschnou. Výsledné víno je plnější a koncentrovanější. 89 bodů a zlatá medaile v Prague Wine Trophy pro ročník 2016. Nero Oro nebo-li černé zlato je tradiční zástupce mohutného a šťavnatého vína jižní Itálie. Víno z populární italské odrůdy Nero d´Avola. Intenzivní ovocná vůně s tóny třešní a černého rybízu. Mohutná chuť, šťavnatá a podmanivá, odhalující jednotlivé ovocné vrstvy. 87 bodů Prague Wine Trophy a zlatá medaile pro ročník 2016. Víno z populární italské odrůdy Negroamaro. Tmavá granátová barva s fialovými odlesky. Aroma ostružin a borůvek. V chuti sametové a vyvážené s bohatou strukturou. Od tónů zralého červeného ovoce, přes tmavé lesní ovoce až po náznaky divokosti. Zrálo 4-5 měsíců ve francouzském dubovém sudu.
Sicílie a sicilská vína
Sicílie jako nejjižnější část Itálie má své místo na vinné mapě Itálie. A to významné. Zdejší produkcí vína se řadí na čtvrté místo mezi italskými vinařskými regiony. Víno zde v pravém slova smyslu zapustilo kořeny. Jeho tradice sahá až do antiky do doby starověkého Říma. Vliv na charakter zdejších vín má kopcovitý až horský charakter většiny sicilského území se sopečným podložím. Navíc velmi teplé a stále podnebí. To vše napomáhá vzniknout zdejším hutných, výrazným červeným vínům. Ale i zde najdete výjimky. A pro milovníky Kmotra a mafiánské tématiky vřele doporučujeme toto víno. Všechna vína ze Sicílie najdete zde
Puglia
Puglia je nejvýchodnější oblastí celé Itálie. Svou rozhlohou se táhne od od "ostruhy"  až k "patě" Itálie.  Pro kvalitu vína jsou důležité faktory jako je půda, která je zde převážně vápenitá. Dále pak přírodní podmínky. V Puglii musí vinice čelit značným teplotám a proto jsou zdejší vína tradičně plná, mohutná, s tóny přezrálého ovoce. Zdejší produkce vína přesahuje 10% celoitalského objemu a popularita zdejších vín neustále roste. Všechna další vína včetně bag-in-boxů z Puglie najdetet zde.