Prague Wine Trophy Zlatá vína z IV. kola Prague Wine Trophy 
Nejlepší "potské" víno - Maury 1998 0,5L
Gerard Bertrand - Maury 1998 0,5L

Prague Wine Champion 2012 a nejlepší "portské" v Prague Wine Trophy 2012 se ziskem 91 bodu. A to již podruhé!!


Červené sladké víno z Languedocu - exkluzivní zážitek. 91 bodů Prague Wine Trophy a Premium Gold medaile. Temná rudá barva s fialovými okraji. Bohaté a výrazné aroma s tóny červeného ovoce, povidel a kakaa. Sytý chuťový projev má základ v červeném a černém ovoci, dále se přidává čokoláda a lehká pepřovost. Dlouhý a teplý závěr má krásně zakomponované třísloviny, které dávají ještě pár let k dobru tomuto vínu. Gerard Bertrand - vinařská firma a její majitel nesou stejné jméno. Gerard Bertrand navazuje na tradici započatou jeho otcem, která kombinuje nadšení pro víno, středomořský způsob života a snahu o vytvoření moderního produktu v souladu s tradičními způsoby pěstování a výroby vín.Vytyčeným cílem firmy Gerard Bertrand je pozvednout Languedoc mezi prestižní francouzské a světové vinařské oblasti.

Nejlepší francouzský sauvignon - Pouilly Fumé Tronsec
 Pouilly Fumé - Tronsec Joseph Mellot

Dle Prague Wine Trophy 2012 se jedná o "Nejlepší francouzský sauvignon" s 87 body a držitel titulu Prague Regional Champion. Sauvignon z Loiry s tradičním kouřovým nádechem "Fumé". Víno obdrželo také 86 bodů a Zlatou medaili v Prague Wine Trophy 2009 a 86 bodů ve Víno&Styl č.37

Název "Fumé" - kouřový má několik důvodů - jednak odráží náznak kouřovitosti ve vůni a chuti, jednak je odkazem na mlžný opar a mlhy nad vinicemi v Pouilly sur Loire při pohledu ze sousedního kopce Sancerre. Oproti Sancerre je toto víno plnější, výraznější a chuťově bohatší. Podloží se skládá z vápenité opuky a drobných oblázků. Vzhled žlutavý, čirý, jiskrný a transparentní. Vůně jemná, výrazná a komplexní po světlém ovoci s decentní stopou tradiční kouřovosti. Bohaté a vyrovnané víno se stopou minerality v dochuti. Odrůda: Sauvignon blanc 100%.

Zlatá medaile pro Pouilly Fumé Grand cuvée des Edvins
 Pouilly Fumé - Grand Cuvée des Edvins Joseph Mellot

Prestižní varianta kouřového sauvignon "Fumé" z Loiry. Zlatá medaile v Prague Wine Trophy 2012 s 87 body.

Podloží opukové. Prestižní cuvée, kterému je věnováno maximální úsilí a péče. Fermentováno na dubovém sudu. Zlatavý a jiskrný vzhled. Vůně exotického ovoce - liči, kokosový ořech a dotek vanilky. Harmonie zrání dřeva a ovoce se projevuje aromatickou komplexností hodnou tohoto prestižního vína. Chuť je plná, bohatá zakulacená se svěžím a vyrovnaným závěrem.Odrůdy: Sauvignon blanc 100%.

Zlatá medaile pro argentinský Malbec Grande reserva Jean Bousquet
 Jean Bousquet - Malbec Grande Reserva

Zlatá medaile v Prague Wine Trophy 2012 se ziskem 89 bodů. Vrcholný Malbec z vinařsví Jean Bousquet kombinující argentinský a francouzský styl vína.

Tmavě fialová až černá barva. Intenzivní vůně připomínající zralé červené bobulové ovoce, černý rybíz, pepř a dotek kandovaného ovoce a jamu. Decentní tóny čokolády, kávy a ořechů jsou dány dlouhým zráním na francouzských sudech. Chuť je velmi sametová se zaoblenými tříslovinyami a tóny ostružin, koření a celkovou komplexností až do závěru.

Kompletní seznam oceněných 20 vín v letošním Prague Wine Trophy:
Prague Wine Trophy 
Naše největší ochutnávka v tomto roce - Galadegustace 2012
Galadegustace 2012