Sada 6 vín - Chianti

Sada 6 vín - Chianti

Sada 6 vín oblasti Chianti obsahující i dvě oceněná vína časopisem Wine Spectator, Prague Wine Trophy a novinářem Jamesem Sucklingem z Tenute Bibbiano. Chianti je nejznámější druhem červeného vína Itálie. Od lehkých ovocných vín až po plná, robustní - to vše je charakter tohoto typu vína. Prakticky v každém však najdete tóny třešní a dalšího červeného ovoce spolu s přirozenou šťavnatostí těchto vín. Tato sada obsahuje po 2 lahvích ze 3 vinařství: Sogatia s Chianti a a Chianti Riserva, Guiccardini Strozzi s Villa Cusona a Titolato a Bibbiano s Chianti Classico (90 bodů) a Chianti Classico Riserva (92 bodů)

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
1 699,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Tato sada obsahuje tyto vína:

Sogatia Chianti 

Šťavnaté, ovocné, hebké Chianti z vinařství I-Mori. Barva je rubínově červená. Aroma je intenzivní, charakteristické pro tento typ vína se stopami červeného lesního ovoce. V chuti je toto víno velmi příjemné s ušlechtilými taniny. Zrálo 2 roky, přičemž 1 rok bylo v bariku.

Sogatia riserva

Víno fermentuje v jedno až dvouletých barikových sudech. Zrání probíhá více jak dva roky na dubových sudech. Temná až inkoustová barva. Ve vůni rustikální projevy peckovitého ovoce a animální tóny s dotykem vyzrálých višní a pepře. Je to plné, hladké víno s příjemnou tříslovinou a kulatým, dlouhým závěrem.

Guiccardini Strozzi Chianti Villa Cusona

Chianti Villa Cusona pochází ze stejnojmenné usedlosti patřící rodině Guicciardini Strozzi. Současnými majitelkami vinařství jsou sestry Natalia a Irini Strozzi - 15. pravnučky Mony Lisy a prapraneteře Sira Winstona Churchilla. Dominantní podíl, ne však 100%, odrůdy Sangiovese je odkazem tradičního způsobu výroby Chianti. Vinifikace a macerace v betonových tancích. Žádné zrání na dubových sudech, aby byla zachována maximální svěžest a ovocnost vína.

Barva jasně rubínová, vůně intenzivní, plná energie, s typickými projevy červeného ovoce (višně, třešně). Chuť plná, s mladými taniny, ovocnou svěžestí a příjemnou dochutí. Víno existuje se 2 verzemi etiket - Villa Cusona a Guicciardini Strozzi. Nicméně víno je vždy stejné.

Guiccardini Strozzi Chianti Titolato

Barva temně rubínová s jiskrnými odlesky, vůně ovocná a květinová s dominancí svěžesti. Chuť plná, s výraznými ale zaoblenými tříslovinami, které přecházejí do elegantní dochuti.

Bibbiano Chianti Classico 2013

Špičkové Chianti Classico z malého vinařství. Lesklá tmavá barva s fialovými odlesky. Nádherná komplexní vůně s nádechem vanilky, bohaté aroma květin s dotekem dřeva. Chuť plná, jemně tříslovinová s ovocnými tóny. Víno oceněno 90 body Wine Spectator.

Bibbiano Chianti Classico Riserva 2012

92 bodů Wine Spectator. Jedno z vůbec nejlépe hodnocených Chianti ročníku 2012 dle Wine Spectatoru. Riserva je výběrové Chianti Classico z malého vinařství, které v budoucích letech získá zatřídění riserva (po nově zavedené kategorii Gran Selezione. Toto víno pochází ze staré viniční trati nazvané Montornello. Zrálo 12 měsíců v sudech z francouzského dubu. Barva intenzivní, tmavá, s fialovými odlesky. Vůně jemná, příjemná ale zároveň intenzivní. Kořenité tóny tabáku, kakaa doplňují ovocné tóyn červeného ovoce. V chuti najdeme excelentní strukturu, příjemnou a svěží. To vše díky rovnováze mezi kyselinami a zralými tříslovinami. 

Další informace

Další informace

Země původu Ne
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').