Rosso di Montalcino - Talenti 2018

Rosso di Montalcino - Talenti 2018

Mladší bratr velkého Brunella, stejně tak založeno na odrůdě sangiovese, ale z mladších vinic. Komplexnosti a plnosti velkého Brunella nedosahuje také z důvodu kratšího zrání na sudu, na druhou stranu velmi dobře ukazuje potenciál odrůdy Sangiovese v Toskánsku a to za výrazně příznivější cenu než je u Brunell zvykem. Zde více o vínech Brunello di Montalcino.

Odruda Sangiovese
Doba archivace 6 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Talenti
475,00 Kč
  • Objednejte 6 za 450,00 Kč kus a ušetříte 6%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

“Mladší bratr” Brunella podobný charakter vína, pocházející ze stejné odrůdy - Sangiovese, ale z mladších vinic. Víno syté barva, s decentní a čistou vůní červeného středně zralého ovoce. Pevně strukturované víno s pevnými, ale neagresivními tříslovinami. Odrůda: Sangiovese 100%

Vinařství Talenti leží na jih od Montalcina blízko malé středověké vesničky San Angelo v historické budově s výhledem na údolí řeky Oricia. Základ vinařství vznikl v roce 1980 kdy Pierluigi Talenti došel k rozhodnutí zakoupit vinici, o které snil již od 50-tých let. Proto se přesunul z hornaté oblasti Emilia Romagna do kopcovité a poněkud izolované krajiny  v okolí Montalcina. S dlouholetými zkušenostmi s různými klony révy vinné a jejich kombinování na příslušném terroiru vinice umožnilo hned od počátku vinařství zaměřit se na dosahování špičkové kvality. Vinařství v současnosti leží na 40 hektarech, z čehož 20 je osázeno révou. Roční produkce dosahuje pouze 65000 lahví. Je však více než kladně oceňovaná u náročných milovníků vín z Montalcina.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 14,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Talenti
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').