Chianti Colli Senesi Titolato - Guicciardini Strozzi 2019

Chianti Colli Senesi Titolato - Guicciardini Strozzi 2019

Chianti Titolato pochází z vinařství patřící rodině Guicciardini Strozzi. Současnými majitelkami vinařství jsou sestry Natalia a Irini Strozzi - 15. pravnučky Mony Lisy a prapraneteře Sira Winstona Churchilla. Dominantní podíl, ne však 100%, odrůdy Sangiovese je odkazem tradičního způsobu výroby Chianti. Všechny hrozny pocházejí z výběrových parcel v okolí usedlosti Villa Cusona. Velký podíl Sangiovese je doplněn menším objemem tradičních červených odrůd. Vinifikace a macerace v betonových tancích. Žádné zrání na dubových sudech, aby byla zachována maximální svěžest a ovocnost vína. Několik měsíců zrání v láhvích před uvedením na trh.


Barva temně rubínová s jiskrnými odlesky, vůně ovocná a květinová s dominancí svěžesti. Chuť plná, s výraznými ale zaoblenými tříslovinami, které přecházejí do elegantní dochuti.


Odruda Sangiovese 80%, altri vitigni a bacca rossa 20%
Doba archivace 6 let
Zrálo na Barriku
Barva Červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Guicciardini Strozzi
245,00 Kč
  • Objednejte 6 za 235,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Usedlost Cusona je vůbec nejstarším vinařským domem v Toskánsku. Své založení datuje až do roku 994. Je vlastněna starobylým šlechtickým rodem Guicciardini Strozzi, který svého časem úspěšně soupeřil se známějšími Medici. Historie rodiny je spjata s Toskánskem, Florencii ale i s vínem. Ne náhodou pradědeček současných majitelek byl tím kdo v Toskánsku a hlavně San Gimignanu zavedl znovu výsadbu vinic po vlně révokazu. Mimo jiné proto byla rodina odměněna vůbec historickým traktorem značky Fiat, který se kdy vyrobil. Současné majitelky jsou 15. pravnučkami Mony Lisy a praneteřemi Sira Winstona Churchilla. V současnosti hospodaří na 3 usedlostech v Toskánsku a jejich produkce je okolo 1 milionu lahví.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Guicciardini Strozzi
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').