Bourgogne Pinot Noir "Jacobins" - Louis Jadot 2015

Bourgogne Pinot Noir "Jacobins" - Louis Jadot 2015

Bourgogne Pinot Noir "Couvent des Jacobins" Louis Jadot. Víno z odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré) zraje částečně v dubových sudech po dobu 9 až 16 měsíců (dle ročníku). Toto víno vždy dobře reprezentuje odrůdu Pinot Noir a její charakteristiku svým nenapodobitelným tónem červeného ovoce, které hraje prim v prvním období vína a tóny zemitosti, kořenitosti, které nabývají na výraznosti s postupným zráním. Zlatá medaile v Prague Wine Trophy za ročník 2015. 90 bodů Wine Spectator a umístěné v jejich TOP 100 vín světa roku 2018 na 68. místě..


Degustační poznámka na základě lahve otevřené 14.5.: Vyplatilo se čekat! Základní / klasické Bourgogne rouge je vínem, které se často pije mladé, v aktuálním ročníku. Když přišel unikátní ročník 2015, který lze stručně popsat jako plný a koncentrovaný u červených vín, udělali jsme správné rozhodnutí. Objednali jsem tohoto červeného Pinotu "trochu do zásoby" a čekali. Včera jsem zjistil, že jsme udělali chybu - měli jsme ho koupit ještě víc:) Klasický "nešvar" mladého červeného burgundska, zvláště pak Bourgogne AOP, jsou vyšší kyseliny, které vínu dávají trochu neharmonický charakter. Zvláště když jste před tím pili třeba Primitivo nebo chilské Carmenere. Ale tato 2015 - má tyto dětské nemoci dávno za sebou. Překonala je nejen díky času, ale i kvalitě ročníku. Hladké, elegantní, vyrovnané, šťavnaté, doslova "samopitelné." Je to případ lahve, kterou si připravíte k večeři, ale během neustálého ochutnávání a přechutnávání jí vypijete ještě dříve, než dokončíte samotnou přípravu večeře. Osobní zkušenost:) Navíc, v porovnání s většinou současných burgundských vín, cenovka tohoto vína je stále ještě rozumná. - Martin Kozák, jednatel KUPMETO CZ

Odruda Pinot Noir
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění 90
Země původu Francie
Vinařství Louis Jadot
365,00 Kč
  • Objednejte 6 za 350,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Bourgogne rouge Couvent des Jacobins je tradiční burgundské (regionální) červené víno z odrůdy Pinot Noir. Hrozny jsou vybírány z parcel v celém Côte d´Or - od Gevrey Chambertin až po Maranges, v Hautes Côtes de Beaune i Hautes Côtes de Nuits, ale také v Mercurey a Givry. Louis Jadot má unikátní výhodu ve specializované vinařské usedlosti v Givry určené jen a pouze na výrobu vín Bourgogne rouge a blanc.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Obsah alkoholu (%): 12,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 90
Vinařství Louis Jadot
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').