Top 5 vín pro muže

Top 5 vín pro muže
Tento seznam vín vznikl na základě pozitivních hodnocení od mužů na našich ochutnávkách na podzim roku 2019
PROSECCO DOCG LE COLTURE FAGHER BRUT
Co to je: Suché šumivé víno Prosecco ze srdce tohoto severoitalského regionu Valdobbiadene odkud pocházejí ta nejkvalitnější Prosecca
Proč pro muže: Prosecco je fenomén, většinou spojován s popíjením na terase, dámskými večírky a zbytkovým cukrem ve víně. Ale tohle je suché Prosecco - brut. Tedy šumivé víno pro skutečné milovníky kvalitních šumivých vín, které dokazuje, že i v Proseccu najdete špičkovou kvalitu nezabalenou do cukru. A je 
RULLY - LOUIS JADOT 2015
Co to je: Burgundské bílé víno apelace Rully pocházející ze stejnojmenné vesničky v jižním Burgundsku vyjadřuje zdejší charakter odrůdy Chardonnay.
Proč pro muže: V burgundsku si s bílými víny vystačí prakticky (až na výjimky) jen s jednou odrůdou - Chardonnay. Rully pochází z jižní části Burgundska, kde jsou vína řízná, zemitá a přímočará. Toto chardonnay je již "rozkoukané" v lahvi a plně připravené vám odvyprávět svůj burgundský příběh. A vinařství Maison Louis Jadot - to je burgundská ikona.
PINOT BLANC RÉSERVE - GUSTAVE LORENTZ
Co to je: Rulandské bílé z Alsaska z rodinného vinařství Gustave Lorentze.
Proč pro muže: Alsasko je hlavně o odrůdách Ryzlink, Rulandské šedé a Tramín. Navíc často o vínech se zbytkovým cukrem. Proč tedy toto Rulandské bílé? Protože je šťavnaté, suché, pitelné, první láhev vypijete a už chcete otevírat druhou, vemi návykové víno. Přitom příjemné, elegantní a nikoliv otupující svou výrazností.
MARSELAN LES GRAINS - MARRENON
Co to je: Raritní odrůda jižní Francie vzniklá v 50. letech křížením Cabernet sauvignon a Grenache.
Proč pro muže: Je to unikát, jednom z mála vín založených na 100% této odrůdy. Cabernet i Grenache jsou velmi, velmi mohutné odrůdy se spoustou tříslovin. Výsledek křížení - překvapení - elegantní, šťavnaté, červené víno, které nepostrádá tělo a strukturu, ale hlavní jeho vlastnost je elegance a tóny tmavého ovoce.
ZINFANDEL BOURBON BARREL
Co to je: Americký Zinfandel (= primitivo) zrající několik měsíců v sudech po bourbonu.
Proč pro muže: Máte rádi víno? A bourbon? Ano - tak to je ideální víno pro vás. Zráním v sudu po Bourbonu vínu dodalo speciální nezaměnitelné aroma, které si vás získá a navíc s tóny zralých plodů, tak klasických pro odrůdu Zinfandel a Primitivo, ideální volba k vánočnímu stromku.
Další tipy na vína pro muže. A tipy na TOP 5 vín pro ženy
Vánoční tipy na Vánoce