gg

7. Clos d´Ora Minervois 2013 - Gerard Bertrand 99 bodů
Grand cru z Languedocu. Nové kultovní víno z Francie. Jeho příběh začal před více jak 15 lety a letos můžeme ochutnat výsledek - ročník 2013. Pečlivě vybraná vinice uprostřed apelace Minervois. Vinařství vybudované z původní ovčí farmy v ultra moderní provoz kombinující tradici a špičkové technologie společně s extrémním dodržováním pravidel biodynamického vinařtví a biodiverzity na vinicích.
31. Vin de Pays de l’Herault 2011 - Mas de Daumas rouge 2011 96 bodů
Jedná se o unikátní cuvée z 80% Cabernet sauvignon, o zbytek se dělí Cabernet Frac, Pinot Noir, Merlot, Tannat Nebbiolo, Dolcetto...Proto, když je mladé, připomíná velká vína Médocu, a jak postupně zraje, získává sofistikované a subtilní projevy burgundských vín. Zraje na dubových sudech 14-16 měsíců. Výnos z hektaru je cca 33Hl/hektar.
40. Châteauneuf-du-Pape Vielles Vignes 2013 - Domaine Grand Veneur 96 bodů
Podloží z červeného jílu a oblázků. Složení odrůd: 50 % Grenache, 10%Syrah, 40 % Mourvedre. Výnos 30hl/ hektaru. Macerace 18 až 21 dní. Víno následně zrálo 18 měsíců na bariku. Barva velmi tmavá, s hnědými až černými tóny. Vůně složená s tónů tmavého divoké ovoce (černý rybíz, zralé třešné). Ve vůni se kombinuje lehký nádech červeného ovoce s výraznějšími tóny zralého a divokého lesního ovoce včetně ostružin. Navíc doplněno podtónem lékoříce a ušlechtilého dřeva. Chuť intenzivní, plná s dominantní divkostí až animózními tóny. Typ Chateauneuf du Pape určeného k dlouhodobému zrání. Potenciál vína je více jak 20 let.
45. New Black Wine 2012 - Clos triguedina 96 bodů
 Vrcholné víno vinařství Clos Triguedina. Jak již název napovídá, jedná se o skutečně "černé" víno z Malbecu vyrobené moderním stylem. Pochází z parcely o rozloze pouhých 1,3 hektaru a tudíž produkce je značně omezená. . Barva velmi tmavá, koncetrovaná, až černá. Vůně sušeného a zralého tmavého ovoce, ostružiny až do marmeládových tónů. V chuti tato bohatá škála pokračuje doplněná noblesním dotekem kořenitosti a pevných tříslovin.