Morellino Titolato - Guicciardini Strozzi 2015/17/19

Morellino Titolato - Guicciardini Strozzi 2015/17/19

Morellino Titolato pochází z vinařství patřící rodině Guicciardini Strozzi. Současnými majitelkami vinařství jsou sestry Natalia a Irini Strozzi - 15. pravnučky Mony Lisy a prapraneteře Sira Winstona Churchilla. Víno založeno na odrůdě Sangiovese společně s 10% Ciciegilo. Hrozny sbírány ručně s vybraných parcel. Macerace trvá cca 10 dnů. Aby si zachovala maximální svěžest tak víno zraje výhradně v lahvích a ne v sudech.


Barva jasněrubínová, vůně ovocná, intezivní a svěží s dominancí tónů červeného ovoce a ostružin. Chuť pevně strukturována díky elegantním ale přítomným taninům. Velmi příjemná dochuť. Náš interní tip z vinařství Guicciardini Strozzi.

Odruda Sangiovese 90%, Ciciegilo 10%
Doba archivace 8 let
Zrálo na Barriku
Barva Červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Guicciardini Strozzi
299,00 Kč
  • Objednejte 6 za 290,00 Kč kus a ušetříte 4%
  • Objednejte 12 za 280,00 Kč kus a ušetříte 7%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Usedlost Cusona je vůbec nejstarším vinařským domem v Toskánsku. Své založení datuje až do roku 994. Je vlastněna starobylým šlechtickým rodem Guicciardini Strozzi, který svého časem úspěšně soupeřil se známějšími Medici. Historie rodiny je spjata s Toskánskem, Florencii ale i s vínem. Ne náhodou pradědeček současných majitelek byl tím kdo v Toskánsku a hlavně San Gimignanu zavedl znovu výsadbu vinic po vlně révokazu. Mimo jiné proto byla rodina odměněna vůbec historickým traktorem značky Fiat, který se kdy vyrobil. Současné majitelky jsou 15. pravnučkami Mony Lisy a praneteřemi Sira Winstona Churchilla. V současnosti hospodaří na 3 usedlostech v Toskánsku a jejich produkce je okolo 1 milionu lahví.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Guicciardini Strozzi
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').