Bourgogne rouge Cote d´Or - Louis Jadot 2018

Bourgogne rouge Cote d´Or - Louis Jadot 2018

Bourgogne Côte d’Or (nová apelace v Burgundsku) je vyrobeno z hroznů pěstovaných pouze v horních partiích svahů Côte d´Or. Pro ročník 2018 byla použita část vín z regionálního označení Bourgogne a také sudy obsahující vína z pojmenovaných vesnic Côte d’Or jako jsou Givry, Monthélie, Santenay, Chorey nebo Marsannay. Barva je poměrně hluboká a vůně odhaluje intenzivní aroma třešní a tmavých bobulí. Polovina vína pro toto cuvée zrála v sudu a propůjčuje směsi rafinované tóny koření a toastu. Taniny jsou jemnozrnné a elegantní,  závěr je dlouhý a šťavnatý. Hrozny se sklízejí ručně. Část vín byla vinifikována v Givry, část v Beaune, po dobu tří až čtyř týdnů. Stárnutí probíhá částečně v dubových sudech po dobu až 18. měsíců 


Doporučení: Grilovaný červený tuňák, grilovaný losos, hovězí maso, teriny (králičí, vepřové), musaka, telecí játra, telecí kotlety, fondue bourguignonne, tatarský biftek, pečené telecí maso, salát z kachních prsíček, pečená perlička, tvrdý sýr.

Odruda Pinot Noir
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Louis Jadot
545,00 Kč
  • Objednejte 6 za 520,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Apellation Bourgogne Côte-d'Or – od ročníku 2018 organizací INAO schválená apelace pro bílá vína odrůdy Chardonnay a červená z odrůdy Pinot noir. V apelačním systému se řadí nad základní Bourgogne. Rozloha je přibližně tisíc hektarů, na území několika desítek obcí v Côte de Beaune, Côte de Nuits a části Côte Chalonnaise. Vína musí být stoprocentní odrůdová Chardonnay či Pinot Noir. Hustota výsadby je nejméně 9000 keřů na hektar, (současnému minimum pro Bourgogne je 5000/ha), a maximální výnosy jsou 66 hl/ha pro bílé a 58 hl/ha pro červené. Minimální množství alkoholu je 11 % pro bílá a 10.5 % pro červená.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Louis Jadot
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').