Bolgheri - Guicciardini Strozzi - Ocra 2014/2018

Bolgheri - Guicciardini Strozzi - Ocra 2014/2018

Bolgheri Campo al Capriolo respektive Ocra (dvě varianty názvů stejného vína) je jedním z vinařských vrcholůvinařství patřící rodině Guicciardini Strozzi. Současnými majitelkami vinařství jsou sestry Natalia a Irini Strozzi - 15. pravnučky Mony Lisy a prapraneteře Sira Winstona Churchilla. Víno kombinuje mezinárodní odrůdy -  Cabernet Sauvignon 40%, Merlot 40%, Syrah 20%. Slovo "Ocra" znamenalo v etruzštině "krev země" a hrozny pocházejí z usedlosti "Le Pavoniere" v Bolgheri. Víno po vinifikace zrálo 12 měsíců na dubových sudech. Víno spojuje ideálním způsobem potenciál a mohutnost na jedné straně se snadnou pitelností na straně druhé.


Barva: Temně rubínová s fialovými odlesky. Vůně: Intenzivní ovocná s projevy ostružin a borůvek doplěná lehkou kořenitostí tabáku . Chuť velmi strukturována, pevné třísloviny a velmi dlouhá dochuť.

Odruda Cabernet Sauvignon 40%, Merlot 40%, Syrah 20%
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva Červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Guicciardini Strozzi
449,00 Kč
  • Objednejte 6 za 399,00 Kč kus a ušetříte 12%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Usedlost Cusona je vůbec nejstarším vinařským domem v Toskánsku. Své založení datuje až do roku 994. Je vlastněna starobylým šlechtickým rodem Guicciardini Strozzi, který svého časem úspěšně soupeřil se známějšími Medici. Historie rodiny je spjata s Toskánskem, Florencii ale i s vínem. Ne náhodou pradědeček současných majitelek byl tím kdo v Toskánsku a hlavně San Gimignanu zavedl znovu výsadbu vinic po vlně révokazu. Mimo jiné proto byla rodina odměněna vůbec historickým traktorem značky Fiat, který se kdy vyrobil. Současné majitelky jsou 15. pravnučkami Mony Lisy a praneteřemi Sira Winstona Churchilla. V současnosti hospodaří na 3 usedlostech v Toskánsku a jejich produkce je okolo 1 milionu lahví. Víno existuje se 2 verzemi etiket - Ocra a Campo. Nicméně víno je vždy stejné.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Guicciardini Strozzi
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').