Španělská vinná vlna

Španělsko se svými 1,17 miliony hektarů patří na první místo světa v rozloze vysázených vinic. V produkci vína mu pak patří třetí místo za Francií a Itálií. To je způsobeno nižšími výnosy a řídce vysázenou révou, často značného stáří, v mnohých regionech Španělska. Co se konzumace týče, jsou Španělé až na 9 místě, přičemž na hlavu připadá o něco méně než 40 litrů vína. To je pro srovnání zrhuba dvojnásobek české spotřeby vína. Španělsko je zančné různorodé i odrůdově, uvádí se přes 600 použitých variant réve. Zde pak najdete další informace o španělských vínech
Matsu, což v japonštině znamená „počkat“, vzdává poctu všem vinařům, kteří ve vinicích pracují po generace a věnovali své úsilí, znalosti, úctu a obětavost. Apelace D.O. Toro je oblast se suchým podnebím, extrémními teplotami a stoletými vinicemi, kde se réva pěstuje podle tradice regionu nezasahovat do přírodních procesů. Vína Matsu zachovávají tradiční plnost Toro D.O. a zároveň jemnost, eleganci. Existují tři varianty, podle stylu a charakteru vín: El Picaro, El Recio a El Viejo
Matsu El Picaro Matsu El Recio Matsu El Viejo
Matsu El Picaro Matsu El Recio Matsu El Viejo
El Picaro = rošťák. Mladé, výrazné víno, plné ovocnosti, šťavnatosti a tříslovin. Ještě příjemně neklidné, živoucí a zábavné. Tak jak název napovídá. El Recio = drsňák. Víno již odlišného charakteru. Srovnané, harmonické, ale stále výrazné, plné, se spoustou tříslovin odrůdy Tempranillo. Prostě tvrďák... El Viejo = stařec. Závěr trilogie. Pomyslná třešinka na dortu. Velké, harmonické víno, které uzavírá celou sérii. Víno s velkým potenciálem ke zrání, které bude postupně odhalovat svůj potenciál.
Matsu kolekce tří vín v dárkové kazetě
Matsu kolekce tří vín
Garnacha Fosca Priorat Garnacha Salvaje Moncayo El Pacto RIoja
Garnacha Garnacha El Pacto
Španělské víno z odrůdy Garnacha / Grenache. Speciální projekt vinařství Vintae, který mapuje terroiry španělska vhodné pro tuto odrůdu. Další z projektu Garnacha / Grenache, tentokráte ze severnío Španělska, z oblasti Moncayo v Aragonu. Garnacha je jedna ze dvou zdejších hlavních odrůd. El Pacto - smlouva mezi přírodou a člověkem, terroirem a lidským úsilím. Rioja ze 100% Tempranillo z organicky pěstrovaných hroznů.
Bardos Romantica crianta Bardos Reserva Albarino Atlantis
Bardos Ribera Bardos riserva Albarino Atlantis
Víno pocházející z oblasti Ribera de Duero na severozápadě Španělska. Mohutná, výrazná vína připomínající své portugalské sousedy z údolí Douro Komplexní a plní reserva z oblasti Ribera de Duero, která zrála 16 měsíců na sudech. Oceněno 92 body v Peňin Guide. Bílé španělské víno z odrůdy Albariňo z oblasti Rias Baixas - na úplném severozápadě Španělska. Minerální, šťavnaté, ovocné a plné.
a zde najdete kompletní sortiment španělských vín