Pinot Grigio - Russiz Superiore 2018

Pinot Grigio - Russiz Superiore 2018

Zlatožlutá barva se záblesky mědi. Výrazná vůně zralých jablek a hrušky, s nádechem čilimníku. Chuť je ovocná, citrusy a jablka, má svěží linku a velmi dlouho přetrvává na patře.  Zde najdete více informaci o vinařství Russiz Superiore. 90 bodů Wine Spectator a James Suckling pro ročník 2018

Odruda Rulandské šedé
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění 90
Země původu Itálie
Vinařství Russiz Superiore
549,00 Kč
  • Objednejte 6 za 525,00 Kč kus a ušetříte 5%
  • Objednejte 12 za 499,00 Kč kus a ušetříte 10%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Apelation DOC Collio: Russiz Superiore, obec Capriva del Friuli v Collio Doc. nadmořská výška: od 80 do 200 metrů nad mořem.

Odrůda: Pinot grigio. Tato odrůda dorazila do Friuli-Venezia Giulia před 150 lety, a je nyní považována za domácí. Je to nejvýznamnější a nejvíce vysázená bílá odrůda.

Typ půdy: Kopcovitý terén Collio, vytvořený během období Eocénu je tvořen vrstvami pískovce a hlíny. Skální podloží tvoří vápenec a jíl, které byly kdysi dnem oceánu. Tyto půdy jsou propustné pro dešťovou vodu a dobře ji odvádějí, což způsobuje jen malou erozi a zabraňuje hromadění vody na povrchu.

Systém vedení révy: Guyot  Sklizeň: ruční

Vinifikace: Po sklizni byly odděleny bobule od stonků. Bobule byly poté jen mírně pomačkány a při řízené teplotě proběhla macerace za studena, následována jemným lisováním. Přibližně 15% moštu bylo fermentováno v dubových sudech a zbytek v tancích z nerezu. Po fermentaci bylo víno ponecháno osm měsíců na kalech a poté lahvováno.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 90
Vinařství Russiz Superiore
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').