Merlot Varneri - Marco Felluga 2017

Merlot Varneri - Marco Felluga 2017

Víno má tmavě červenou barvu se světlými granátovými odlesky. Ve vůni je svěží a ovocné, s dotekem červených bobulí a třešní. Chuť je bohatá a harmonická, se stopou višňové marmelády a dlouhým závěrem. Etymologické kořeny názvu "Varneri" lze vysledoval k Friulánskému výrazu "neri", což znamená „černý“, který byl vždy synonymem pro červené víno.  Zde najdete více informaci o vinařství Marco Felluga.

Odruda Merlot
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Marco Felluga
399,00 Kč
  • Objednejte 6 za 375,00 Kč kus a ušetříte 7%
  • Objednejte 12 za 359,00 Kč kus a ušetříte 11%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Apelace DOC Collio: Vinice leží v katastru obcí Farra d'Isonzo, San Floriano a Cormòns v oblasti Collio DOC. Nadmořská výška: 80 metrů, 250 metrů a 80 metrů nad mořem.

Odrůda: Merlot. I když to není nativní odrůda, je Merlot součástí tradice Friulánského vína již dlouhou dobu. Poprvé zde tato odrůda byla vysazena v roce 1880.

Typ půdy: Kopcovitý terén Collio, vytvořený během období Eocénu je tvořen vrstvami pískovce a hlíny. Skální podloží tvoří vápenec a jíl, které byly kdysi dnem oceánu. Tyto půdy jsou propustné pro dešťovou vodu a dobře ji odvádějí, což způsobuje jen malou erozi a zabraňuje hromadění vody na povrchu.

Systém vedení révy: Guyot

Sklizeň: ruční

Vinifikace: Po sklizni se hrozny macerovaly velkých kádích z nerezové oceli. Následně byly jemně lisovány, pro udrženít odrůdové chuti a vůně. Školení probíhalo dvanáct měsíců ve velkých i malých dubových sudech, a po nalahvování ještě šest měsíců při ležení ve sklepě.

Alkohol: 13%

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Marco Felluga
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').