Chianti classico Riserva - Tenuta di Bibbiano 2014

Chianti classico Riserva - Tenuta di Bibbiano 2014

Riserva je výběrové Chianti Classico z malého vinařství, které v budoucích letech získá zatřídění riserva (po nově zavedené kategorii Gran Selezione. Toto víno pochází ze staré viniční trati nazvané Montornello. Zrálo 12 měsíců v sudech z francouzského dubu. Barva intenzivní, tmavá, s fialovými odlesky. Vůně jemná, příjemná ale zároveň intenzivní. Kořenité tóny tabáku, kakaa doplňují ovocné tóyn červeného ovoce. V chuti najdeme excelentní strukturu, příjemnou a svěží. To vše díky rovnováze mezi kyselinami a zralými tříslovinami. 

Odruda Sangiovese
Doba archivace 8 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Bibbiano
499,00 Kč
  • Objednejte 6 za 475,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Chianti patří společně s Proseccem a Lambruscem k nejznámějším italským vínům, ale také k nejzatracovanějším. Je to způsobenou obrovskou kvalitativní škálou, v které se produkuje. K tomu nejlepšímu patří vína z podoblasti Chianti Classico. A právě odtud pochází toto víno, produkt malého, tradičního rodinného vinařství s produkcí okolo 100 tis. lahví ročně. Hodnocení James Suckling (92 bodů)Shows depth and structure, with polished and chewy tannins. Full body, deep and balanced, with beautiful fruit and a long finish. It’s all there. 
Hodnocní Wine Spectator (92 bodů): Dusty cherry, plum and tobacco notes remain vibrant and juicy, while the vivid structure keeps this well-defined. The aftertaste lingers, with firm, integrated tannins supporting fruit, earth and tobacco accents. 


Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Bibbiano
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').