Margaux

Margaux

Margaux je jedním ze symbolů exkluzivních vín v Bordeaux. Jestliže je Pauillac považován za určitou "baštu" tradičního červeného Bordeaux, nabízí nám vína z Margaux druhou tvář tohoto regionu. Delikátní, sofistikovanou ale přesto výraznou a exkluzivní. Je to největší podapelace v Médocu rozkládající se v okrscích Cantenac, Soussans, Arsac a Labaude. Celkově je Margaux nejblíže ze všech velkých podapelací Médocu k městu Bordeaux.
Podloží je v Margaux do značné míry odlišné než ve zbytku Médocu. Připomíná spíše Pessac Leognan. Je velice kamenité, někde dokonce s převahou písku. Celkově lze říci, že díky lehkčímu charakteru půd v Margaux, získávají tamnější vína na hedvábné struktuře a příjemně výrazné vůni. To se týká hlavně vín ze středu apelace. Čím se dostáváme dále, tím stoupá podílu jílu v půdě a vína jsou méně aromatická.
Margaux je také apelací Médocu, která dosahuje největší rozmanitosti. Od špičkových a kultovních vín jako Chateau Margaux a Chateau Palmer až po malá rodinná vinařství. Navíc v poslední době prakticky všechna vinařství v Margaux výrazně zvýšila kvalitu svých vín.

Nastavit sestupně

21 položek

Nastavit sestupně

21 položek