Sauvignon - Russiz Superiore 2018

Sauvignon - Russiz Superiore 2018

Barva je slámově žlutá se zelenými odstíny. Ve vůni se zajímavě prolíná linka růžového grapefruitu s čerstvou šalvějí a zelenou paprikou. Víno má dobře strukturované hedvábné tělo a v chuti nezaměnitelné tóny čerstvých citrusů - citron a grapefruit. Dochuť je svěží a zůstává dlouho na patře.  Zde najdete více informaci o vinařství Russiz Superiore.

Odruda Sauvignon
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Russiz Superiore
549,00 Kč
  • Objednejte 6 za 525,00 Kč kus a ušetříte 5%
  • Objednejte 12 za 499,00 Kč kus a ušetříte 10%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Apelation DOC Collio: Russiz Superiore, obec Capriva del Friuli v Collio Doc. nadmořská výška: od 80 do 200 metrů nad mořem.

Odrůda: Sauvignon.

Typ půdy: Kopcovitý terén Collio, vytvořený během období Eocénu je tvořen vrstvami pískovce a hlíny. Skální podloží tvoří vápenec a jíl, které byly kdysi dnem oceánu. Tyto půdy jsou propustné pro dešťovou vodu a dobře ji odvádějí, což způsobuje jen malou erozi a zabraňuje hromadění vody na povrchu.

Systém vedení révy: Guyot  Sklizeň: ruční

Vinifikace: Po sklizni byly odděleny bobule od stonků. Bobule byly poté jen mírně pomačkány a při řízené teplotě proběhla macerace za studena, následována jemným lisováním. Přibližně 15% moštu bylo fermentováno v dubových sudech a zbytek v tancích z nerezu. Po fermentaci bylo víno ponecháno osm měsíců na kalech a poté lahvováno.

Alkohol: 13,5%

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Russiz Superiore
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').