Pauillac

Pauillac

Pauillac je hvězdou všech vinic v Médocu. Ne náhodou jsou 3 z 5 Premier grand cru classé právě z toho regionu Bordeaux. I v samotném Pauillacu je kvalita vín na nejvyšší úrovni, vždyť 84% produkce zdejšího vína patří do kategorie grand cru classé.
Poněkud ospalé městečko Pauillac je obklopeno těmi největšími jmény vinařského světa včetně vinice Premier grand cru classé. Na severu sousedí se Saint Estephem a na jihu se Saint Julien. Podloží Pauillacu se skládá z hluboko uložených vrstev štěrku s velkým podílem železa. Vinice jsou umístěny na dvou hlavních planinách na severozápadě a jihovýchodě od města. Vína z těchto poloh dosahují větší komplexnosti a plnosti než kdekoliv jinde v Médocu.
Největšími hvězdami Pauillacu jsou jeho tři Premier grand cru classé. Ty neleží jen na vrcholu pyramidy vín z Bordeaux ale na samotné špičce světových vín. Každé z nich je však velmi rozdílné. Momentálně nejpopulárnější je Lafite Rothschild ležící na severním okraji apelace v sousedství Saint Estephe. Je vůbec aromaticky nejbohatším vínem Pauillacu, s bohatou a intenzivní škálou tónů ovoce až po dotek kávy a tabáku. Chuť velmi sofistikovaná. Mouton Rothschild díky svému ideálnímu štěrkovitému podloží a značnému podílu Cabernet sauvignonu nabízí v ideálních ročnících ta nejbohatší vína celého Médocu s nejplnější chutí. Chateau Latour je oceňováno nejen pro špičkovost svých vín, ale také pro konstantní, pravidelnou kvalitu. Leží na druhé straně Pauillacu, na jihu u Saint Julien. Díky ideálnímu podloží má vinná réva velmi rozložité kořenové systémy a vína u Chateau Latour je značně oceňován jeho potenciálem k archivaci.

Nastavit sestupně

1-30 of 40

Stránka:
  1. 1
  2. 2

Nastavit sestupně

1-30 of 40

Stránka:
  1. 1
  2. 2