Sauvignon riserva - Russiz Superiore 2016

Sauvignon riserva - Russiz Superiore 2016

Slámově žlutá barva se zlatými odlesky. Ve vůni zajímavá směs broskví a meruňky, šalvěje a tymiánu a zelené papriky. V chuti je příjemná svěžest a ovocnost. Víno je dobře strukturované a vyvážené, velmi harmonické, s hedvábnou texturou, dobrým tělem a dlouhým závěrem.  Zde najdete více informací o vinařství Russiz Superiore - 95 bodů pro ročník 2016 od Wine Enthusiast a zároveň v jejich  TOP 100 vín pro rok 2020, 94 bodů od Robert Parker  a 96 od Doctor Wine.

Odruda Sauvignon
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění 95
Země původu Itálie
Vinařství Russiz Superiore
820,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Apelace DOC Collio: Produkční oblast Russiz Superiorese nachází v obci Capriva del Friuli v Collio Doc. Nadmořská výška: od 80 do 200 metrů nad mořem.

Odrůda: Sauvignon

Typ půdy: Kopcovitý terén Collio, vytvořený během období Eocénu je tvořen vrstvami pískovce a hlíny. Skální podloží tvoří vápenec a jíl, které byly kdysi dnem oceánu. Tyto půdy jsou propustné pro dešťovou vodu a dobře ji odvádějí, což způsobuje jen malou erozi a zabraňuje hromadění vody na povrchu.

Systém vedení révy: Guyot

Sklizeň: ruční, postupná, zhruba 5% hroznů se zbírá až jako velmi přezrálých

Vinifikace: Po sklizni byly hrozny odděleny od stonků. Šťáva i s dužinou pak prošla macerací za studena při kontrolované teplotě, následované jemným lisováním. Třicet procent moštu byl fermentován v dubových sudech a zbývající fermentované v nádobách z nerezové oceli. Před plněním do lahví víno zrálo přibližně 3 roky na kalech, pak další rok v lahvi.

Alkohol: 13,5%

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 95
Vinařství Russiz Superiore
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').