Sada 6 vín - Top francouzské sauvignony

Sada 6 vín - Top francouzské sauvignony

Sada 6 francouzských sauvignonů z údolí Loiry. Vyhlášená francouzská vinařská oblast ležící prakticky ve středu Francie produkuje tradičně ty nejlepší a nejelegantnější vína z odrůdy Sauvignon. Ty nejlepší pocházejí z okolí obcí Sancerre a Pouilly-sur-Loire (zdejší vína se jmenují Pouilly Fumé). Zdejší vína kombinují ovocnou šťavnatost s mineralitou terroiru a v celkově vyrovnaném a harmonickém celku odrážejí potenciál odrůdy Sauvignon blanc. Od svěžích, snadno pitelných vín po komplexní velká bílá vína, která jsou připravena i na středně dlouhou archivaci (až 10 let). V této sadě najdete vína ze dvou špičkových vinařství tohoto regionu - Joseph Mellot a Pascal Jolivet. Tato sada obsahuje těchto 6 vín:


Sauvignon blanc Destinea 2020 - Joseph Mellot
Sancerre La Chatellenie 2019 - Joseph Mellot
Pouilly Fumé Tronsec 2018 - Joseph Mellot
Sauvignon blanc Attitude 2020 - Pascal Jolivet (popis viz níže)
Sancerre Signature 2020  - Pascal Jolivet (popis viz níže)
Pouilly Fumé 2020 - Pascal Jolivet (popis viz níže)


Odruda Sauvignon
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva Bílé
Ocenění
Země původu Francie

Běžná cena: 3 295,00 Kč

Special Price 2 699,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Sauvignon blanc Attitude - Pascal Jolivet - Vinice zasahuje na pět pozemků a od roku 2016 se rozrostla o více než třicet hektarů vápencových vinic. Víno je výsledkem znalostí a odborných znalostí Pascala Joliveta. Jeho identita a originalita dává těmto vínům jedinečný styl. Po sklizni se hrozny jemně lisují. Šťáva se poté fermentuje v nerezové oceli s přírodními kvasnicemi při šestnácti stupních, aby se aromatické sloučeniny hroznů uchovaly po dobu čtyřiceti dnů. Po kvašení víno zraje na kalech dva měsíce, než je stočeno do lahví. Svěží a jemný Sauvignon Blanc s citrusy, zeleným jablkem a kiwi. Má přetrvávající chuť, která je měkká a elegantní.

Sancerre Signature - Pascal Jolivet - Hrozny ze tří různých terroirů se samostatně zpracovávají na víno, aby se projevily jejich specifické vlastnosti. Nakonec vína několik měsíců zrají. Přidávání umělých přísad není povoleno, proto je doba, po kterou mohou cukry kvasit, delší. Vznikají tak čistá vína. Ostrý, čistý a elegantní Sanerre. Citrony a zralé jablko. Plné bohatství, těla a rovnováhy.

Pouilly Fumé - Pascal Jolivet - Když je sklizeň hotová, hrozny jsou tříděny ručně a poté jemně lisovány. Šťáva se poté fermentuje v nerezové oceli s přírodními kvasinkami po dobu 33 dnů při 16 stupních. Hrozny z každého pozemku se fermentují samostatně. Po kvašení víno zraje dva měsíce v nerezové oceli a poté se plní do lahví. Toto víno má tóny citrusů a pazourku. Je vyvážený a rafinovaný.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').