Gerard Bertrand - Château La Sauvageonne Villa 2015

Více za méně
Neohodnoceno
990 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Množstevní sleva
1 - 5 ks
990 Kč / ks
6 a více ks = sleva 5 %
940,50 Kč / ks
Ušetříte 0 Kč

Růžové víno z Languedocu zvolené jako druhé nejlepší prémiové růžové víno světa. První vjem z tohoto vína je jeho elegance. Spíše připomíná víno bílé než růžové. Ve vůni tóny drobných jahod, jemně sladkého koření, květinové tóny fialek. Chuť je oproti tomu mohutná a šťavnatá. Celkově sametová, harmonická, se svěžestí, která chuť prodlužuje společně s mineralitou vychátející ze sopečného podloží vinic. To je velmi porézní, propouštějící vláhu. Zároveň se značným obsahem pískovce a břidlice. Víno je vyrobené z neobvyklé kombinace odrůd: Vermentino, Mourvedre, Viognier a Grenache. Fermentace částečně probíhá v dubových sudech. 

Ocenění vína: Časopis The Drinks Business každoročně hodnotí 10 nejlepších premiových rosé světa. Co to je premiové rosé? Relativně mladá a nová kategorie vín na trhu - růžová vína, která se svou kvalitou, marketingem, ale částečně i cenou vymykají standardním růžovým vínům. Jedná se o lahve, která dokazují, že rosé není jen lehká růžová vodička na léto, ale že mohou vzniknout i seriózní velká rosé. Nejznámějšími zástupci těchto vín jsou rosé z Château d’Esclans (dřívější majitel Ch. Prieure Lichine) či Miraval z Provence (majitelé Brad Pitt a Angelina Jolie) Hodnocení vín provedla skupina Masters of Wine a Master Sommeliérů. V tomto velmi konkurečním prostředí se umístilo Château La Sauvageonne La Villa rosé 2015 na celkově druhém místě. Tedy druhé nejlepší rosé světa. Celkové výsledky zde.

Lahví je k dispozici jen 24ks. V případě objednání 6ks - jsou baleny v dřevěných bedýnkách po 6.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růžové víno z vinařství Gerarda Bertrand kombinuje tradiční odrůdy jihu: Grenache, Mourvedre, Vermentino a Viognier. Kombinuje tedy bílé i modré odrůdy. Umístěné na druhém místě mezi top světovými rosé světa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aperitivy
Baleno po ks: 6
Barva: růžové
Doba archivace: 4 roky
Druh vína: suché
Objem láhve: 0,75L
Odrůda: Grenache noir, Mourvedre, Viognier, Vermentino
Vinařství 2: Gerard Bertrand
Země původu: Francie
Zrálo na bariku: Ano
Položka byla vyprodána…

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola