Gerard Bertrand - Château La Sauvageonne Villa 2015

Gerard Bertrand - Château La Sauvageonne Villa 2015

Růžové víno z Languedocu zvolené jako druhé nejlepší prémiové růžové víno světa. První vjem z tohoto vína je jeho elegance. Spíše připomíná víno bílé než růžové. Ve vůni tóny drobných jahod, jemně sladkého koření, květinové tóny fialek. Chuť je oproti tomu mohutná a šťavnatá. Celkově sametová, harmonická, se svěžestí, která chuť prodlužuje společně s mineralitou vychátející ze sopečného podloží vinic. To je velmi porézní, propouštějící vláhu. Zároveň se značným obsahem pískovce a břidlice. Víno je vyrobené z neobvyklé kombinace odrůd: Vermentino, Mourvedre, Viognier a Grenache. Fermentace částečně probíhá v dubových sudech. 


Ocenění vína: Časopis The Drinks Business každoročně hodnotí 10 nejlepších premiových rosé světa. Co to je premiové rosé? Relativně mladá a nová kategorie vín na trhu - růžová vína, která se svou kvalitou, marketingem, ale částečně i cenou vymykají standardním růžovým vínům. Jedná se o lahve, která dokazují, že rosé není jen lehká růžová vodička na léto, ale že mohou vzniknout i seriózní velká rosé. Nejznámějšími zástupci těchto vín jsou rosé z Château d’Esclans (dřívější majitel Ch. Prieure Lichine) či Miraval z Provence (majitelé Brad Pitt a Angelina Jolie) Hodnocení vín provedla skupina Masters of Wine a Master Sommeliérů. V tomto velmi konkurečním prostředí se umístilo Château La Sauvageonne La Villa rosé 2015 na celkově druhém místě. Tedy druhé nejlepší rosé světa. Celkové výsledky zde.


Lahví je k dispozici jen 24ks. V případě objednání 6ks - jsou baleny v dřevěných bedýnkách po 6.

Odruda Grenache noir, Mourvedre, Viognier, Vermentino
Doba archivace 4 roky
Zrálo na Barriku
Barva růžové
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Gerard Bertrand
990,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Růžové víno z vinařství Gerarda Bertrand kombinuje tradiční odrůdy jihu: Grenache, Mourvedre, Vermentino a Viognier. Kombinuje tedy bílé i modré odrůdy. Umístěné na druhém místě mezi top světovými rosé světa.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Gerard Bertrand
Druh vína suché
Recenze

Možná Vás zaujme i následující

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').