Právě nám dorazilo z Chile:

Vina Errazuriz bylo založeno Donem Maximiano Errazurizem v roce 1870 v údolí Aconcagua, 100km severně od hlavního města Santiaga. To ve své době rozhodně nebylo pravidlem. Všechna ostatní vinařství ležela u hlavního města Santiaga a fungovala spíše jako víkendové residence svých majitelů. Don Maximián byl první, kdo výrobě vína dal profesionální charakter. Byl z vlivné chilské rodiny, mimojiné jeho bratr i švagr byli chilskými prezidenty. Navíc se oženil s dcerou nejbohatšího Chilana té doby. Rozvoji tedy nic nebránilo a vinařství Errazuriz rostlo až do té míry, že se v 20. letech minulého století stalo největším vinařstvím na světě, které vlastnila jedna osoba. Následně v Chile došlo k prohibici a zestátnění půdy a vývoj celého vinařského průmyslu se na 30-40 let prakticky zastavil.

Errazuriz
Dnes leží úkol udržení tradiční kvality vín na následovníku Don Maximiana – na Eduardo Chadwickovi. Eduardo je šestá generace, která se zabývá produkcí vína. Eduardo stojí za výraznou modernizací vinařských technologií, ke které v tomto historickém vinařství došlo a to souběžně s udržením identity a tzv. rukopisu ve vínech Errazuriz. Plně oddán strategie produkovat vína špičkové kvality z vlastních hroznů, vybudoval pro Errazuriz reputaci jako víno, které je "Best of Chile".
Vinařství Errazuriz opakovaně porovnává svá špičková vína s těmi největšími víny z celého světa, především pak z Bordeaux a italského Toskánska. Série odborných (slepých) degustací započala v roce 2004 v Berlíně, kde víno Don Maximian dokázalo dle hodnocení odborné poroty porazit vína jako je Chateau Margaux či Mouton Rothschild. Tato degustace se několikrát zopakovala (více jak 10x) a často v nich opět zvítězila vína z Errazuriz. Toto vinařství také získalo několikrát titul "Chilské vinařství roku."
Errazuriz

Úplné premiéry:
Pinot Noir Max reserva
Slavná odrůda, netypická pro Chile, ale o to zajímavější. Čekali jsme na ni 3 roky...
Sauvignon Max reserva
Tato odrůda z Errazuriz má tradičně obrovský úspěch. Nově v top řadě Max reserva
White Blend
Bílé odrůdy z jižní Rhony...ve víně z Chile. Unikát. Jen 24ks
"Obnovené" premiéry:
Sauvignon Late Harvest
Sladký "pozdní sběr" ze Sauvignonu - příjemné sladké víno s malým podílem Tramínu.
Cabernet sauvignon rosé  Estate Series
Růžové víno ročníku 2014 - svěžest a plnost zároveň
Nové ročníky našich hitů:
Chardonnay Max reserva 2013
Opakovaně zvoleno nejlepším Chardonnay z Chile v ČR.
Cabernet sauvignon Max reserva 2012
 V roce 2008 byl ročník ´06 zvolen "Nejlepším červeným v ČR" v Prague Wine Trophy. 
Merlot Estate Series 2013
Nový ročník vůbec nejprodávanějšího našeho vína z Chile.
Kompletní sortiment vín Errazuriz najdete ZDE.
A novinky ze světa vína najdete také na našem Facebooku.
Errazuriz