Chateau Thieuley

Bordeaux rouge * Bordeaux blanc

Château Thieuley - toto vinařství patří nejen mezi "perly" naší nabídky z apelace Bordeaux AOC, kde patří každoročně mezi špičku vín této oblasti.Jestliže se v této apelaci drtivá většina vinařů snaží produkovat co nejlevnější víno, Château Thieuley jde jednoznačně cestou kvality.Vinařství rodiny Courselle si zakládá nejen na kvalitě, ale také na osobitosti, což dokazuje i podíl bílých vín vyráběných z odrůd Sauvignon a Semillon, který dnes sahá k přesné polovině produkce. Majitel vinařství pan Francise Courselle patří mezi opravdové veličiny vinařských osobnosti v Bordeaux. I přes věhlas svého jména se rozhodl předat vedení rodinného vinařství svým dvěma dcerám, které se v současnosti plně věnují jak produkci, tak prodeji vín Château Thieuley.

Vína z Chateau Thieuley najdete zde..

Chateau Thieuley

Chateau Thieuley

Chateau Thieuley

Zvláště červená varianta tohoto vína zrající 15 měsíců na nových sudech barrique si hned od začátku našla své příznivce i v ČR. Složení 80% Merlot, 10% Cabernet sauvignon a 10 Cabernet franc tomu jednoznačně napomáhají. Puncem kvality své práce a obrovskými vinařskými zkušenostmi se může pyšnit nejen zmiňovaný pan Francis Courselle, ale dnes již obě jeho velmi sympatické dcery Marie a Sylvie, které své bohaté vinařské zkušenosti sbírali od Austrálie, Kalifornie, Itálii, Španělsko přes Languedoc, Burgundska až po proslulé Châteauneuf du Pape a samozřejmě celé Bordeaux.

Preciznost při každodenní práci tohoto špičkového vinařství začíná již na vinici pod drobnohledem samotných majitelů, kdy každá ze třech bílých a čtyřech červených odrůd dostává přesně péči šitou každé z nich na míru. Nemalé investice do nejmodernější technologie řadí toto vinařství mezi technologickou špičku v Bordeaux. Jelikož většina vyprodukovaného vína tohoto vinařství zraje ve velmi kvalitních sudech barrique, patřili i při nákupu moderních kaskádovitých soustav barriků, umožňující velmi snadnou manipulaci vč. pravidelné bâtonage (až několikrát denně), Coursellovi mezi první renomované zámky ve Francii, které tuto velmi nákladnou technologii začali při výrobě vína používat.Poté jejich kroky následovala o mnoho slavnější a movitější vinařství v celé Francii.

Vytvořením optimálních podmínek při pěstování, zpracování, školení a zrání vína až po jeho lahvování a transport dosahuje Château Thieuley nadstandardní kvality a tím i výrazných úspěchů nejen doma ve Francii, ale jejich víno si našlo své příznivce již ve více jak 30 zemích na celém světě.Kvalitu všech vín z portfolia tohoto vinařství, stejně jako velmi charismatický výraz sester Coursellových můžete na vlastními smysli vnímat i vy.