Pinot Noir

Pinot Noir

Pinot Noir je ušlechtilá odrůda červeného vína. Víno z odrůdy Pinot Noir nebo-li Rulandské modré se původně pěstovalo v Burgundsku, ale postupně se z tohoto francouzského regionu rozšířilo do celého světa. Burgundsko je však stále tou vinařskou oblastí, kde najdete ta nejlepší vína z Pinot Noir.

Klasické Pinot Noir z Burgundska je velmi jemné a sofistikované víno, které si můžete vychutnat celý věčer a stále ve víně objevovat nové a nové zažitky. Je to také víno, které je kdykoliv ideálním společníkem, když se chcete jen bavit a víno si vychutnat jen jako požitek. Pinot Noir je totiž velmi snadno pitelná odrůda, zvláště pak v Burgundsku. Rulandské modré z Moravy je lehce ovlivněno tuzemským klimatem a často se ve vínech objevuje vyšší kyselina a v ne úplně ideálních ročnících mohou tradiční květnaté tóny odrůdy nevyznít zcela příjemně. Na druhou stranu se Pinot Noir pěstuje čím dál tím více v zemích tzv. Nového světa, kde Pinot Noir dává plná, tříslovinová vína, ale již postrádají určitou decentnost a subtilnost vín z Burgundska.

Tradiční charakteristika vína z Pinot Noir: Bledě rubínová až cihlově červená barva se zlatavým okrajem kolem stěn poháru. Aromatické látky jsou v mládí nejpodobnější vůním jahod, ostružin, červených třešní a později se projevují jako švestková povidla, kůže, kouř či tlející listí. Kyseliny jsou jemné, stejně tak i méně zastoupené třísloviny.

Nastavit sestupně

22 položek

Nastavit sestupně

22 položek