Sada 6 vín - Velká vína Itálie

Sada 6 vín - Velká vína Itálie

Itálie je plná skvělých vín. Mezi mnoha jinými regiony hrají "prim" tři regiony - Piemonte, Toskánsko a Veneto. Každý z těchto regionů mou svou "vlajkovou loď" - víno, které reprezentuje to nejvyšší kvalitu oblasti. Pro Piemonte je to Barolo, pro Toskánsko Brunello  a ve Venetu je to Amarone. Sestavili jsme "ultimativní" sadu 6 nejlepších vín Itálie: 2 výběrová Barola, 1x Brunello, 2x Amarone a 1x Chianti Classico Gran Selezione. Všechna vína mají špičková hodnocení. Například Chianti, které by se vedle italských ikon mohlo na první pohle jen tak krčit je oficiálně nejlepším Chianti na českém trhu a kvalitou se těmto velkým vínům blíží.

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Velká Itálie
7 435,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Tři vrcholná vína tří nejlepších italských regionů za cenu menší než velkoobchodní.

Piemonte - Barolo Serralunga  - Azienda Rivetto:
Narozdíl od tradičních Barol, je tento vzorek příjemně pitelný i jako mladší víno, protože třísloviny nejsou tak agresivní a celkově charakter vín je více ovocný. Stále se však jedná o mohutné Barolo, krále červených vín oblasti Piemonte. Jako všechna Barolo, i toto zrálo více jak 3 roky, v tomto případě na slavonském dubu. 90 bodů Decanter.

Piemonte - Barolo riserva Leon  - Azienda Rivetto:
Špičkové italské červené víno z regionu Piemonte. Víno zrálo celkově 5 let ve vinařství z čehož 6 roky v dubových sudech. Speciálně vybraná partie Barola Rivetto ukazuje to nejlepší, co toto víno může nabídnout. Obrovský potenciál ke zrání. Tmavě rudá barva s purpurovými odlesky. Aroma s dotekem růžového květu. Plné a strukturované víno, vyrovnané ale ještě s velmi dlouhým potenciálem ke zrání ke svému vrcholu.

Toskánsko - Brunello di Montalcino  - Talenti:
Víno z 2-hektarové vinice je unikátní použití speciálního klonu Sangiovese, který se ideální hodí k podmínkám panujícím na vinohradu. Toto víno je vytvářeno jen v nejlepších ročnících. Navíc zraje po delší dobu v dubových sudech. Nabízí plnou rubínovou barvu, velmi komplexní a bohatou skladbu tónu zralého červeného ovoce kombinující plnost a koncentraci s projevy sušeného ovoce, doteku dřeva a tónu višní. Plné, velmi strukturované víno s dlouhou dochutí, dekantace nutná. Odrůda: Sangiovese 100%.

Veneto - Amarone della Valpolicella  - Nicolis:
Klasické Amarone vytvořené tradiční metodou sušení sklizených hroznů v drobných bedýnkách po dlouhou dobu. Tím hrozny a víno z nich vytvořené získávají na na koncentraci. Intenzivní temná barva, vůně nabízí čerstvou vůni vyzrálého ovoce s tóny čokolády. Na patře je kulaté a plné s velmi intenzivní ovocnou chutí a měkkými tříslovinami. Velmi dlouhé v závěru.  Víno se umístilo v Prague Wine Trophy na 2. místě mezi všemi testovanými Amarone s tím, že oproti vítězi mělo výrazně příznivější poměr ceny a kvality.

Veneto - Amarone della Valpolicella Ambrosan - Nicolis:
Co jsou to vína AMARONE: Specialita severní Itálie. Technologie připomíná vzdáleně vína slámová, ale výsledkem jsou vína suchá nebo s jen mírně zvýšeným množstvím zbytkového cukru. Vždy však mohutná, s velkým množstvím alkoholu, ale plná a vznešená. Samotný princip spočívá v pomalém sušení sebraných hroznů v dřevěných ošatkách v dobře větraných místnostech po dobu cca 3 měsíců. Následná fermentace i macerace jsou velmi pozvolné a trvají alespoň měsíc. 
Víno pevné, tělnaté ale elegantní a živoucí. Inzentivní barva s temně fialovým nádechem. V chuti suché a bohaté, výrazné ale delikátní. Široká škála vůní od květinových přes zralé ovoce se znatelnými dotekem podzimních tónů a kůže. 

Toskánsko - Chianti Classioc Gran Selezione - Bibbiano:
Vigna del Capannino- vrcholné Chianti Classico Gran Selezione z malého vinařství - velmi omezené množství. Kategorie Gran Selezione je nově definovaný vrchol vín z Chanti, stojící ještě nad úrovní dřívějšího riserva (to stále existuje). Ocenění vína - James Suckling 94 bodů a 93 bodů Prague Wine Trophy - regional Champion = nejlepší Chianti v ČR. Gran Selezione je nová nejvyšší kategorie Chianti classico,které je v hierarchii výše než riserva. Toto víno z vinice "Vigna del Capannino" , která dala vínu i název, zrálo 15 měsíců ve slavonském bariku, následně 6 měsíců ve francouzském bariku (Aliier a Nevers) a nakonec ještě 4 měsíce v lahvích. 

 

 

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Velká Itálie
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').