Sada 6 vín - Nejlepší moravská rosé

Sada 6 vín - Nejlepší moravská rosé

Sada 6 špičkových a oceněných růžových moravských vín. Sada obsahuje vítěze Jarovín mezi Klarety: Zweigeltrebe klaret "Blond" pozdní sběr 2015 z vinařství Na Soutoku. Další oceněné víno od stejného vinaře je Rulandské modré klaret "Blond"  pozdní sběr 2016. Pokračovatelem loňského vítěze v testu na www.Vino.TK  je Zweigeltrebe rosé pozdní sběr 2016 z vinařství Baláž. Zlatou medaili z Jarovínu si také odnesla Frankovka rosé kabinet 2016 z vinařství Trávníček & Kořínek.  Medaili stejné hodnoty (zlatou) ale z Prague Wine Trophy si letos odnesl Merlot rosé 2016 z vinařství Víno Hort. To se dokoncel umístili jako první, mezi jedno-odrůdovými víny. A jako klasika na závěr - Frankovka rosé kabinet 2015 od Františka Mádla.


 

Odruda
Doba archivace 3 roky
Zrálo na Barriku
Barva růžové
Ocenění
Země původu Morava
1 039,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Sada 6 špičkových a oceněných růžových moravských vín obsahuje:

Zweigeltrebe rosé pozdní sběr 2016 polosladké – Vinařství Baláž (nový ročník loňské vítěze v testu na www.Vino.tk)

Sytě růžová atraktivní barva. Vůně čistá, přímá a svěží s výrazným projevem lesního červeného a černého bobulového ovoce. Polosladké víno s vyváženým poměrem cukru a kyseliny, jemnou krémovitosí a ovocným charakterem. 

Zweigeltrebe klaret "Blond"kabinet 2015 z vinařství Na Soutoku (vítěz mezi Klarety na Jarovín 2017 + zlatá medaile)

Zweigeltrebe BLONDE vytváří překrásný buket bílých broskví a bobulového ovoce. Chuť je plná a osvěžující, lahodně nasládlá se smetanovými tóny.

Rulandské modré klaret "Blond"  pozdní sběr 2016 z vinařství Na Soutoku (zláte medaile na Jarovín 2017)

Toto Rulandské modré v bílém provedení je typickým zástupcem vína „burgundské“ rodiny, jako je například Chardonnay nebo Rulandské šedé či bílé. Vůni zde dominují citrusové plody, s kterými se v krásné harmonii doplňují náznaky lískových oříšků, medu a vanilky. Chuť je podmanivá a velmi osvěžující, pobízející k dalšímu ochutnávání, s tóny ananasu a tropického ovoce. Konec je delší, přecházející v nasládlost vanilky a kokosu.

Frankovka rosé kabinet 2016 z vinařství Trávníček & Kořínek (zlatá medaile Jarovín 2017)

Čistá, jiskrná starorůžová barva. Víno má nádherný ovocný projev s tóny lesních jahod, třešní a jahodovo - smetanových dropsů. Víno má výraznou ovocnou chuť s tóny jahodového pyré s jemným dotekem smetanovosti a třešní. Závěr vína provází příjemný tanin, který dodává vínu celkovou strukturu, která je zakončena překvapivě svěží kyselinou.

Merlot rosé pozdní sběr 2016 vinařství Hort (zlatá medaile Prague Wine Trophy 2017)

Barva vína je sytě růžová. Voní příjemně nasládle po čerstvých malinách. Již od prvního doušku poznáte plné, odrůdově výrazné víno se zvláštní kompotovou chutí a nevšední dochutí přezrálých malin. Rosé tak působí pevným, lahodným a svěžím dojmem.

Frankovka rosé kabinet 2015 vinařství František Mádl

Lehké ovocné víno světlejšího odstínu zachovávající se plnost v dochuti.

 

Další informace

Další informace

Země původu Morava
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Možná Vás zaujme i následující

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').