Sada 6 vín - Rioja v dřevěné bedýnce

Sada 6 vín - Rioja v dřevěné bedýnce

To nejlepší z Riojy v dárkové dřevěné bedýnce. Španělská vinařská oblast Rioja patří mezi vinné poklady nejen své domoviny, ale celé Evropy. Zvláštně místní červená vína založená na odrůdě Tempranillo si získala mezinárodní věhlas. V této sadě najdete 6 vín kompletně mapujících jednotlivé druhy vín produkovaných Rioje. Jedná se o zástupce 3 špičkových vinařství - Bodegas Ramirez de la Piscina, Bodegas Pujanza a El Pacto - Vintae. Z prvního jmenované je to víno zrající na dubových sudech -  Crianza. Výběrové hrozny a delší zrání reprezentuje tradiční Reserva. Víno ze starších vinic je pojmenované Crianza seleccion. A vrcholné víno je pak Gran reserva zrající dva roky na sudě a tři roky v lahvi ještě na vinařství. Butikové vinařství Pujanza zastupuje krásně minerální Hado. Moderní vinařství Vintae je zastoupeno Riojou El Pacto.  Podrobnější informace o regionu Rioja najdete zde. Dřevěnou bedýnku přídáváme k sadě zdarma.

Odruda Tempranillo
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Španělsko
Vinařství Bodegas Ramirez

Běžná cena: 2 532,00 Kč

Special Price 2 399,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Bodegas Ramirez de la Piscina je tradiční rodinné vinařství ze španělské Riojy. Vinařská tradice provází v oblasti Rioja rodinu již od konce 19. století. Velkým milníkem však byl rok 1973, kdy se rodina Ramirez rozhodla lahvovat svá vlastní vína sama a prezentovat je pod svou značkou. Tou je rodinné jméno šlechtického původu, které se datuje již od prvních zmínek v 12. století. Počínaje rokem 2001 se vinařství usadilo v nově vybudovaných prostorách v San Vicente de la Sonsierra plně vybavených nejmodernějšími technologiemi. Sortiment vín zahrnuje celou škálu, který region Rioja nabízí: mladé (joven-cosecha) bílé, růžové a červené, tradiční crianza, výběrové reserva a grande reserva. Všechna červená vína jsou z vlajkové lodi odrůd celého Španělska – z Tempranilla. Jediné bílé pak z odrůdy Viura a Malvasía.

Bodegas Pujanza leží v Laguardii, v srdci Rioja Alavesa a na úpatí pohoří Sierra de Cantabria. Místo, kde nadmořská výška začíná být považována za limit pro pěstování hroznů. To co definuje kvalitu vín Pujanza je klima, půda a know-how předávané z generace na generaci. Pohled do budoucnosti z tohoto místa na mapě vás doslova nutí neustále si připomínat historii a vinařskou tradici regionu a způsob chápání světa vína tak, jak to dělala jeho rodina v dobách minulých.

Další informace

Další informace

Země původu Španělsko
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Bodegas Ramirez
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').