Pinot Gris - Mount Riley

Pinot Gris - Mount Riley
Novozélandská vína jsou často vnímána čistě jako Sauvignon blanc. Ale najdeme zde širší spektrum bílých odrůd. Kromě ryzlinků a Chardonnay také velmi často Pinot gris nebo-li Rulandské šedé. Díky relativně chladným, ale suchým létům, mohou hrozny pozvolna a komplexně dozrávat. To dodává vínu výtečné aroma, intenzivní chuť a přirozenou štavnatost.uregrades.

Mount Riley Marlborough Pinot Gris ist je bílé suché novozélandské víno světle zlatavé barvy. Ve vůně najdeme intenzivní stopy jablka a hrušky. V chuti se navíc přidávají tóny nektarinek a meruněk. Citrusová závěr pak vytváří dlouhou dochuť.
Odruda rulandské šedé
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění
Země původu Nový Zéland
Vinařství Mount Riley
299,00 Kč
  • Objednejte 6 za 279,00 Kč kus a ušetříte 7%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Rodinné vinařství Mount Riley založil v roce 1992 John Buchanan, do té doby ředitel jedné z největších vinařských firem na Novém Zélandě. Založil si vinařství rodinných parametrů, které však neustále roste. Dnes již je v podniku plně zapojena jeho dcera Amy a její manžel Matt - jako hlavní vinař a enolog. Vína z Mount Riley reprezentují chladné klimat v Marlborough při zachování ovocnosti a minerality vín.
Další informace

Další informace

Země původu Nový Zéland
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Mount Riley
Druh vína suché
Recenze

Možná Vás zaujme i následující

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').