Pinot Grigio Mongris - Marco Felluga 2021

Pinot Grigio Mongris - Marco Felluga 2021

Zlato žlutá barva, často s měděnými tóny. Má intenzivní vůni s výraznými náznaky akátových květů, čilimníku a jablka. V chuti je elegantně ovocné, plné, dobře strukturované a má pozoruhodně dlouhou dochuť. Jméno Mongris pochází z kontrakce „Mono variety“ a Friulánského výrazu pro Pinot Grigio, "Gris". Odrůda: Pinot Grigio dorazila do Friuli Venezia Giulia před 150 lety a nyní se považuje za domácí. Dnes je to nejrozšířenější bílá odrůda v regionu. Po sklizni jsou hrozny odtřapeny a jemně pomačkány a probíhá krátká macerace za studena. Poté je mošt vylisován a fermentace probíhá v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou. Víno se nechá ještě několik týdnů ležet na kalech a poté je lahvováno. Zde najdete více informaci o vinařství Marco Felluga. 93 bodů James Suckling a 92 bodů Falstaff pro ročník 2021

Odruda Rulandské šedé
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění 93
Země původu Itálie
Vinařství Marco Felluga
399,00 Kč
  • Objednejte 6 za 389,00 Kč kus a ušetříte 3%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Apelace DOC Collio: Produkční oblast vesnic Farra d'Isonzo (nadmořská výška: 80 m) San Floriano (nadmořská výška:: 300 metrů) a Cormòns (nadmořská výška: 80 metrů) v Collio DOC.

Typ půdy: Kopcovitý terén Collio, vytvořený během období Eocénu je tvořen vrstvami pískovce a hlíny. Skální podloží tvoří vápenec a jíl, které byly kdysi dnem oceánu. Tyto půdy jsou propustné pro dešťovou vodu a dobře ji odvádějí, což způsobuje jen malou erozi a zabraňuje hromadění vody na povrchu.

Systém vedení révy: Guyot

Sklizeň: ruční

Vinifikace: Po sklizni se hrozny oddělují od stonků. Mošt a drť se podrobují maceraci za studena. Následuje lehké lisování k oddělení slupek. Fermentace probíhá na nerezové oceli v nádržích s řízenou teplotou. Takto získané víno se nechá šest měsíců ležet na kalech před plněním do lahví a pak několik ležet v lahvi.

Akohol: 13,5%

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 93
Vinařství Marco Felluga
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').