Montagne- Saint Emilion - Château GACHON 2013

Montagne- Saint Emilion - Château GACHON 2013

Cuvée Petits Rangas - červené víno z Bordeaux, z podoblasti Libourne. Syté a koncetrované víno založené na tónech ostružin, zralých švestek a doteku mentolu (máty). Dominantní odrůda Merlot umožňuje dřívejší konzumaci vína i když potenciál tohoto vzorku je až 10 let.


V předchozím ročníku 2007 byl Chateau Gachon Nejlepším francouzským Merlotem v Prague Wine Trophy. Ročník 2009 byl 2. nejlepší Merlot v ČR dle testu merlotů z Moravy versus zahraničních merlotů pořádaný Wine & Degustation. 

Odruda 70% Merlot, 30% Cabernet sauvignon
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství J.J. Mortier
349,00 Kč
  • Objednejte 6 za 325,00 Kč kus a ušetříte 7%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Montagne Saint Emilion je tzv. satelitní apelací Saint Emilionu. Pro správné pochopení je potřeba jít trochu do hloubky apelačního rozdělení vín v Bordeaux. Základní (myšleno hlavní) oblasti jsou Médoc, Graves, Entre-deux-Mers, Cotes de Bordeaux (několik apelací na sever od města B.) a Libourne. Posledně jmenovaná oblast je nejvýchodnější, ležící kolem stejnojmeného města a je vyhlášena hlavně dvěmi apelacemi - Saint Emilion a Pomerol. Tyto dvě dominantní (co se týče proslulosti) oblasti jsou obklopeny další menšími (proto satelitními) apelacemi jako jsou Lalande de Pomerol, Saint-George Saint Emilion nebo právě zmíněné Montagne Saint Emilion. V těchto apelacích neleží ty nejprestižnější vinice a zámky, ale díky blízkosti "velkých" chateau, je zde záruka solidní, nadstandardní kvality za rozumné peníze (viděno optikou Bordeaux). Víno pochází z hektarové vinice s vápenito jílovým podložím. Stáří vinic je okolo 38 let. Víno zraje 12 měsíců v dubových sudech.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství J.J. Mortier
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').