Meursault 1er Cru Les Charmes - Louis Jadot 2018

Meursault 1er Cru Les Charmes - Louis Jadot 2018

Jedinečné bílé víno z Burgundska kategorie 1er Cru. Vrcholný představitel apelace Meursault - krále burgundských bílých vín v kategorii Premier Cru. Barva světle žutá, vůně kombinující tóyn bílých květů s medem a dotekem vanilky. Kulaté a plné víno v chuti. Elegantní projev se drží až do závěru. Vinice leží na jih od vesnice Meursault uprostřed planiny mezi Puligny-Montrachet a Meursault. Podloží vápencové, velmi kamenitá a písčitá půda. Sklizeň probíhá ručně, fermantace alkoholová i malolaktická je prováděna v dubových sudech, kde víno následně zraje až 15 měsíců. 95 bodů James Suckling

Odruda Chardonnay
Doba archivace 15 let
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění 95
Země původu Francie
Vinařství Louis Jadot
2 049,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Vrcholný představitel apelace Meursault - krále burgundských bílých vín v kategorii Premier Cru. Barva světle žutá, vůně ombinující tóyn bílých květů s medem a dotekem vanilky. Kulaté a plné víno v chuti. Elegantní projev se drží až do závěru.
Vinice leží na jihod vesnice Meursault uprostřed planiny mezi Puligny-Montrachet a Meursault. Podloží vápencové, velmi kamenitá a písčitá půda. Sklizeň probíhá ručně, fermantace alkoholová i malolaktická je prováděna v dubových sudech, kde víno následně zraje 12 až 15 měsíců.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 95
Vinařství Louis Jadot
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').