Malbec - degustační sada

Malbec - degustační sada

Sada 6 vín z odrůdy Malbec z Francie (Cahors a Bordeaux) a Argentiny (Domaine Bousquet a Alpamanta). Vína jsou vybrána na základě kladných hodnocení z ochutnávky všech našich Malbeců, která proběhla v dubnu 2023. Ideální vstup do světa doslova světových Malbeců. Sada Obsahuje tato vína:


The French Malbec Clos Triguedina - French Malbec (Cahors is not dead) je novinkou v sortimentu vinařství Clos Triguedina, které je vyhlášené svými špičkovými Malbecy. Víno i svou etiketou symbolizuje a evokuje fakt, že Malbec (zde nazývaný Cot) pochází právě z oblasti Cahors v jihozápadní Francii. Toto víno je ideální příležitosti poznat kulatost a jemnost francouzského Malbecu. Tóny červeného bobulového ovoce spolu se švestkami vytvářejí jemný chuťový rámec tohoto vína, které je snadné k pití a poznávání terroiru Cahors - jihozápadní Francie.


M(albec) de la Grande Métairie Bordeaux rouge - Malbec z Bordeaux. Ve vůni najdeme intenzivní aroma velmi zralého černého ovoce s tóny kořenitosti tak charakteristický pro odrůdu Malbec. Na patře si všimneme zejména jeho kulatosti a dobrou rovnováhu mezi ovocnstí, kyselinou a tříslovinami. Je to poměrně šťavnaté, snadno pochopitelné víno. Pro podávání při teplotě 15-16°C je to poměrně univerzální víno: uzeniny, grilované maso, červené nebo bílé maso, sýr.


Malbec Premium Domaine Bousquet 2021 - Argentinský malbec 2021 z Domaine Bousquet se umístil na 6. místě v v TOP 10 vín s nejlepším poměrem ceny a kvality za rok 2022 ve Wine Spectatoru. (TOP 10 Best Value of 2022).


Malbec reserva Domaine Bousquet - Malbec reserva z vinařsví Bousquet kombinující argentinský a francouzský styl vína. Téměř černé víno, typické pro kvalitní vína z Argentiny. Výrazná vůně zralých ostružin a kořenitých tónů spolčně s černým rybízem. Chuť velmi vyvážená a elegantní. Čisté ovocné vyjádření, maliny, ostružiny, tóny fíků a jemný dotek čokolády, minerality až grafitu. Přítomná kyselina společně s plnou chutí vytváří harmonii. 92 bodů James Suckling a 91 bodů Tim Atkin Malbec


Gaia Domaine Bousquet  2019- Argentinský Malbec z řady vína Gaia vinařství Domaine Bousquet. GAIA, řecká bohyně země, je inspirací rodiny Bousquetových od založení našeho vinařství v roce 1997, kdy jsme se stali průkopníky a vyčistili panenskou půdu ve vysokých polohách čtvrti Gualtallary v Tupungato. Od začátku byla naše vína Gaia vyráběna s francouzským vinařským cítěním a vyráběna ze 100% organického ovoce pěstovaného v chladné nadmořské výšce 1 200 m/4 000 stop. Charakteristické hrozny Argentiny dozrávají za jasného slunečního svitu a obrovských změn teplot ze dne na noc. GAIA Malbec se vyrábí z našeho nejlepšího ručně sklízeného ovoce, které nabízí sluncem políbené sladké ovoce orámované zralými taniny. 100% Malbec Zraje ve francouzském dubu 8 až 10 měsíců. Intenzivní fialová barva. Červené a černé ovocné tóny s kořenitým aroma. Šťavnaté a ovocné se zralými taniny. Střední až plné tělo. Výtečné vyjádření Malbecu. 91 bodů Wine Enthusiast pro ročník 2019 Malbec


Malbec Natal Alpamanta - Biodynamický Malbec z vinařství Alpamanta. Barva středně intenzivní, ve vůni višně a švestky. V chuti navíc doplněno o pevné třísloviny.

Odruda Malbec
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
1 844,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Malbec - degustační sada 6 vín
Další informace

Další informace

Země původu Ne
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').