Gardarem 2013 - Luberon rouge Marrenon

Gardarem 2013 - Luberon rouge Marrenon

Pokračovatel legendárního ročníku 2012, který byl zvolen nejlepším Syrahem světa v soutěži světových Syrahů - Syrah du Monde.


Víno tmavé, koncentrované barvy. Vůně mnohovrstevnatá a elegantní zároveň. Tóny tmavého, divokého ovoce a zemitosti. Náznak eukalyptu a cedrového dřeva. Plná třísla. Velký potenciál k dlašímu zrání.


 

Odruda Syrah 85%, Grenache 15%
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Marrenon
899,00 Kč
  • Objednejte 6 za 849,00 Kč kus a ušetříte 6%

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Vinařství rsp vinařské družstvo Caves de Luberon je důkazem, že i vinařská Francie je schopná dynamické změny. Producent svými rozměry jednoznačně nad standardem jižní Francie (2. místo v údolí Rhony s produkcí přes 30 milionů litrů vína ročně hospodařící na více jak 8tis. hektarech vinic) se sice stále opírá o velkou část svých vín, které jsou zacílená hlavně na výtečný poměr ceny a kvality a které jsou určeny pro každodenní či "každo-víkendovou" příjemnou konzumaci vín, ale za posledních 10 let učinil obrovský kvalitativní skok vpřed. Jeho prestižní cuvée dokazují, že i ve velkých objemech mohou vzniknout perly. Ne náhodou je růžové víno PETULA oficiálním vínem Rolland Garros, víno GRAND MARRENON je oceněno jako nejlepší francouzské víno na německém trhu (do určité cenové hladiny)a hned za ním, na druhém místě v Německu je jeho kolega z apelace Ventoux - ORCA. Drtivá většina vinic v Marrenon leží v apelacích Luberon (většina celé apelace) a Ventoux, ale najdeme zde i vína Cotes du Rhone a samozřejmě i zemská IGP.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 15
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Marrenon
Druh vína suché
Recenze

Možná Vás zaujme i následující

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').