Gerard Bertrand - Domaine deL'Aigle PINOT NOIR

Gerard Bertrand - Domaine deL'Aigle PINOT NOIR
Červené jihofrancouzské víno z vinařství Gerard Bertrand z odrůdy pro Languedoc netradiční, ale o to zajímavější - Pinot Noir. Vinice pocházejí z blízkosti Limoux, na úpatí Pyrenejí. Nacházejí se ve výšce 300-500 metrů, což z nich dělá jedny z nejvýše položených vinohradů Languedocu. Proto i zde, na jihu Francie, je možné podmínky přirovnat k Burgundsku - tradiční oblasti pro Pinot Noir. Vliv vlhkosti od středozemního moře, časté deště a vyšší nadmořská výška - tedy nižší teploty, to jsou klíčové faktory pro postupné dozrávání tohoto vína. Hrozny jsou sklízeny ručně a je u nich prováděna před fermentační macerace při nízké teplotě po dobu 5°-8°. Celkově je technologie výroby velmi podobná, ne-li identická se stylem v Burgundsku. Včetně fermentace, která probíhá přímo v sudu.
Červené suché víno tmavě rubínové barvy s lehce měděnými odlesky. Ve vůni dominují tóny drobného červeného ovoce - rybíz, maliny. Jemné, ovocné, elegantní a jemně kořenité. Pinot Noir z Domaine de l´Aigle nabízí jemné a zakomponované třísloviny, které odhalují bohatou strukturu vína. Pinot Noir, které snese porovnání se svými burgundskými kolegy.
Odruda Pinot Nour
Doba archivace 7 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Gerard Bertrand
445,00 Kč
  • Objednejte 6 za 425,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Gerard Bertrand - vinařská firma a její majitel nesou stejné jméno. Gerard Bertrand navazuje na tradici započatou jeho otcem, která kombinuje nadšení pro víno, středomořský způsob života a snahu o vytvoření moderního produktu v souladu s tradičními způsoby pěstování a výroby vín.Vytyčeným cílem firmy Gerard Bertrand je pozvednout Languedoc mezi prestižní francouzské a světové vinařské oblasti.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Gerard Bertrand
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').