Chianti Riserva - Sogatia 2019

Chianti Riserva - Sogatia 2019

Tradiční toskánské červené víno - Chianti. Víno fermentuje v jedno až dvouletých barikových sudech. Zrání probíhá více jak dva roky na dubových sudech. Temná až inkoustová barva. Ve vůni rustikální projevy peckovitého ovoce a animální tóny s dotykem vyzrálých višní a pepře. Je to plné, hladké víno s příjemnou tříslovinou a kulatým, dlouhým závěrem.


Popis vína otevřeného 26. července: Barva středně tmavá, s tmavšimi okraji. Vůně velmi čitelná pro Chianti s tradičními projevem třešní. Na stáří vína působí velmi svěžím a čistým projevem. Chuť pokračuje v lince zachovalé svěžesti, spíše ovocnější charakter, třísloviny již částečně zakomponovány do těla, kyseliny stále příjemně přítomny. Zrání na dřevě ani hutnější mineralita se neprojevuje, spíše elegantní, srovnaný ovocný charakter s dominancí třešní, višní a částečně rybízu. Další potenciál - až 5let. 


 

Odruda Sangiovese 80%, Cannaio
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Sogatia
225,00 Kč
  • Objednejte 6 za 215,00 Kč kus a ušetříte 5%
  • Objednejte 12 za 210,00 Kč kus a ušetříte 7%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Slavné italské červené víno v z Toskánska v rezervě, tedy zrající jak na dubových sudech, tak následně ještě určitý čas v lahvích ve vinařství před uvedením na trh.
Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Sogatia
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').