Cabernet franc - Russiz Superiore 2017

Cabernet franc - Russiz Superiore 2017

Hluboká rubínově červená barva - intenzivní, kompaktní a tmavá. Vůně je komplexní a ovocná a plná zralých černých třešní, ostružin a černého rybízu, s nádechem zeleného pepře.Chuť Vína je elegantní, s bohatým tělem, plná a příjemná, s čerstvými hedvábnými tóny tříslovin a dlouhotrvajícím závěremZde najdete více informaci o vinařství Russiz Superiore. 90 bodů pro ročník 2017 od Vinous

Odruda Cabernet franc
Doba archivace 5 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Itálie
Vinařství Russiz Superiore
549,00 Kč
  • Objednejte 6 za 525,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Apelace DOC Collio: Produkční oblast Russiz Superiorese nachází v obci Capriva del Friuli v Collio Doc. Nadmořská výška: od 80 do 200 metrů nad mořem.

Odrůda: Cabernet Franc

Typ půdy: Kopcovitý terén Collio, vytvořený během období Eocénu je tvořen vrstvami pískovce a hlíny. Skální podloží tvoří vápenec a jíl, které byly kdysi dnem oceánu. Tyto půdy jsou propustné pro dešťovou vodu a dobře ji odvádějí, což způsobuje jen malou erozi a zabraňuje hromadění vody na povrchu.

Systém vedení révy: Guyot

Sklizeň: ruční

Vinifikace: Po sklizni byly hrozny macerovány při kontrolované teplotě v tancích z nerezové oceli a následně jemně vylisovány. Víno poté zrálo v malých dubových sudech dvanáct měsíců. Po nalahvování bylo uloženo na dalších šest měsíců ve sklepě.

Alkohol: 13,5%

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Russiz Superiore
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').