Amarone della Valpolicella Classico Ambrosan 2011 - Nicolis

Amarone della Valpolicella Classico Ambrosan 2011 - Nicolis

Vrchol celé produkce Vini Nicolis. Vlajková loď celého vinařského regionu Veneto - kultovní Amarone.  Co jsou to vína AMARONE: Specialita severní Itálie. Technologie připomíná vzdáleně vína slámová, ale výsledkem jsou vína suchá nebo s jen mírně zvýšeným množstvím zbytkového cukru. Vždy však mohutná, s velkým množstvím alkoholu, ale plná a vznešená. Samotný princip spočívá v pomalém sušení sebraných hroznů v dřevěných ošatkách v dobře větraných místnostech po dobu cca 3 měsíců. Následná fermentace i macerace jsou velmi pozvolné a trvají alespoň měsíc. Víno pevné, tělnaté ale elegantní a živoucí. Inzentivní barva s temně fialovým nádechem. V chuti suché a bohaté, výrazné ale delikátní. Široká škála vůní od květinových přes zralé ovoce se znatelnými dotekem podzimních tónů a kůže. 3-rozměrný vývoj chutě, kde alkohol je v harmonii se strukturou vína a aromatická bohatost v souladu s elegantní bohatostí vína.


Aktuální ročník 2011 - 96 bodů Decanter a 94 bodů James Suckling, 93 bodů WinesCritic.com  Více informací na www.kupmeto.cz/nicolis


 
Odruda Corvina 70% - Rondinella 20% - Croatina 10%
Doba archivace 15 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění 96
Země původu Itálie
Vinařství Nicolis
1 749,00 Kč
  • Objednejte 6 za 1 685,00 Kč kus a ušetříte 4%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Co jsou to vína AMARONE: Specialita severní Itálie. Technologie připomíná vzdáleně vína slámová, ale výsledkem jsou vína suchá nebo s jen mírně zvýšeným množstvím zbytkového cukru. Vždy však mohutná, s velkým množstvím alkoholu, ale plná a vznešená. Samotný princip spočívá v pomalém sušení sebraných hroznů v dřevěných ošatkách v dobře větraných místnostech po dobu cca 3 měsíců. Následná fermentace i macerace jsou velmi pozvolné a trvají alespoň měsíc.
Víno pevné, tělnaté ale elegantní a živoucí. Inzentivní barva s temně fialovým nádechem. V chuti suché a bohaté, výrazné ale delikátní. Široká škála vůní od květinových přes zralé ovoce se znatelnými dotekem podzimních tónů a kůže. 3-rozměrný vývoj chutě, kde alkohol je v harmonii se strukturou vína a aromatická bohatost v souladu s elegantní bohatostí vína.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 16
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 96
Vinařství Nicolis
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').