Bag-in-Boxy

Bag-in-Boxy

Bag-in-box nebo-li "sáček v krabici" je moderní forma zabalení vína. I když na první pohled může připomínat nekvalitní vína - krabicová - zabalená v tetrapacku, skutečnost je o dost lepší. Bag in box je způsob uchování většího množství vína aniž by bylo potřeba lahví, korků atd. Navíc z něj můžete čerpat postupně. 1 skleničku, jeden litr vína nebo také nic. Přesně podle vašich potřeb a chutí. Vakuově uzavřený sak s vínem (1,5 až 20 litrů) je uzavřen v kartónové krabici a k rozlévání vína slouží malý kohoutek či chcete-li dávkovač umístěný na povrchu sáčku a vyvedený skrze karton ven.

Vína zabalená ve formě bag-in-box mají mnoho výhod: Ušetříte za lahve. Bag-in-box se hůře rozbije než sklo. Lépe se s ním manipuluje. Lépe se skladuje (vejde do ledničky) než karton či dva vína. Navíc můžete víno upíjet postupně. A hlavně - víno v bag-in-boxu vyjde vždy levněji než jeho varianta v lahvích.

Jak dlouho víno v Bag-in-Boxu vydrží? Po otevření (prvním použití) minimálně 6 týdnů.Pro jaké účely se Bag-in-Box hodí? Pro jakékoliv, kde je potřeba víno, do gastronomie, cateringu, vinoték, na party a oslavy, kde je preferována kvalita a snadná manipulace s vínem. A i pro domácí použití je víno v bag-in-boxu výtečné.

Naše tipy: Italské Primitivo, francouzské Roségaskoňské svěží bílé a francouzský Merlot či Cabernet s Merlotem

Nastavit sestupně

29 položek

Nastavit sestupně

29 položek