Sada 6 vín - Rakouské veltlíny a ryzlinky

Sada 6 vín - Rakouské veltlíny a ryzlinky

6 vín ze tří rakouských rodinných vinařství: Stift, Stagard a Allram. Odrůdově se jedná o výběr Gruner Veltliner (Veltlínské zelené) a Riesling (Ryzlink rýnský). Konkrétně: Stift - Gruner Veltliner Weinviertel DAC Vom Urgestein , Stift - Riesling Vom Urgestein  , Stagard - Grüner Veltliner Handwerk , Stagard - Riesling Urban , Allram - Grüner Veltliner Hasel , Allram - Riesling Strass 

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění
Země původu Rakousko
Vinařství Kupmeto CZ
1 975,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Stift - Gruner Veltliner Weinviertel DAC Vom Urgestein 2018 - typický pepřový veltlín Weinviertlu ze starých keřů vyhlášené vinice Urgestein. Aromatika letního ovoce, koření, zeleného pepře a citrusů. V chuti dominují ovocné a minerální tóny, svěžest a středně dlouhý kořenitý závěr.

Stift - Riesling Vom Urgestein 2018  - štavnatý, ovocný a prudce pitelný Riesling ze starých keřů vinice Urgestein. Tóny meruněk, grepů a letních jablek, v chuti dominující minerálně kořeněné prvky a pikantní svěžest. Krásně suchý a výborně pitelný.

Stagard - Grüner Veltliner Handwerk 2017 - Jeden z nejlepších veltlínů oblasti Kremstal. Vysoko položené, staré vinice na terasách přímo na řekou Dunaj a městečkem Krems. Handwerk je vyšší řada vín vinaře prezentující to nejlepší z terroir Kremstal. Dlouho spontánně kvašené, s minimem zásahů, určené pro delší ležení. (90 bodů Parker i Suckling).

Stagard - Riesling Urban 2016  - Příjemně svěží, minerální a ukázkově suchý Riesling s typickým dotekem terroir Wachau. Ano správně Wachau - neb vinice se nachází na terasách přímo na předělu mezi oblastmi Wachau a Kremstal, vysoko v kopcích nad městečkem Krems. Výrazná minerální a citrusová vůně, pikantní kyselinka a středně dlouhá, minerální dochuť.

Allram - Grüner Veltliner Hasel 2018  - Charakterní a příjemně minerálně kořenitý veltlín z náhorní plošiny Hasel. Nízká vrstva sprašů a blízkost mateční horniny, odvádějící rychle vodu z vinice pryč, dává tomuto veltmnlínu do vínku výraznou expresivnost, mineralitu a plnost.

Allram - Riesling Strass 2018 - Riesling pojmenovaný podle městečka, kde vinařství sídlí. Selekce hroznů z několika vinic v okolí města ideální pro dosažení komplexnosti a vyváženosti vína. Široká, příjemně meruňková až broskvová vůně, výrazná chuť a delší závěr vína.

.

Další informace

Další informace

Země původu Rakousko
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Kupmeto CZ
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').