Sada 6 vín - Rakouské veltlíny

Sada 6 vín - Rakouské veltlíny

6 vín ze 5 rakouských rodinných vinařství: Stift, StagardAllram. Leth a Eichinger. Odrůdově se jedná o výběr Gruner Veltliner (Veltlínské zelené). Konkrétně: Stift Griner Veltliner Classic, Stagard Gruner Veltliner Urban, Leth Gruner Veltliner TerassenAllram - Grüner Veltliner Hasel , Eichinger Gruner Veltliner Strass a Eichinger Gruner Veltliner Wechselberg.

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva bílé
Ocenění
Země původu Rakousko
Vinařství Kupmeto CZ
1 914,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Allram - Grüner Veltliner Hasel   - Charakterní a příjemně minerálně kořenitý veltlín z náhorní plošiny Hasel. Nízká vrstva sprašů a blízkost mateční horniny, odvádějící rychle vodu z vinice pryč, dává tomuto veltmnlínu do vínku výraznou expresivnost, mineralitu a plnost.

Stift Gruner Veltliner ClassicV DAC Weinviertel Veltlínu nehledejte žádné složitosti. Je příjemně kořenitý, svěží, naprosto čistý a precizně vyrobený, dobře pitelný. Skvěle se hodí k salátům, vepřovým a telecím řízkům, ke chřestu. Nepřepije se ani u druhé lahve, nezrujnuje domácí rozpočet. 

Stagard Gruner Veltliner Urban - Rakouské suché bílé víno z odrůdy Veltlínské zelené. Každý, kdo věří, že víno a zelenina se nemohou setkat, by měl vyzkoušet Urban Gruner Veltliner. Grapefruit, vápno, sůl a pepř nebo jen minerální a kořeněné, čerstvé, jemné a filigránské. Šťavnaté, základní víno s dostatečnou hloubkou a charakterem. Krásné tóny pepře, tak typické pro veltlín ve spojení s úžasnou živostí a ovocnosti.

Leth Gruner Veltliner Terassen - Rakouský veltlín z Wagramu. Charakteristický svou vůní čerstvých zelených jablek, citrusů a broskví a příjemným svěžím projevem s delikátní dochutí.

Eichinger Gruner Veltliner Strass -  Rakouský veltlín z Kamptalu. Vyrobeno ze 100% Veltlínské zelené. Hrozny jsou ručně sklízeny z různých vinic. Fermentace probíhá v nerezových tancích za nízkých teplot. Poté víno 4 měsíce zraje „sur lie“. Vůně je svěží a ovocná. Živá kyselinka plná ovoce a náznaků koření. Různé druhy vinic a jejich půdy, jako jsou rula, pískovec a žula splývají v nádherný odraz terroiru.

Eichinger Gruner Veltliner Wechselberg Vyrobeno ze 100% Veltlínské zelené. Mohutná vinice Wechselberg se tyčí na východní straně Strassertal, obrácená k jihu. Jeho zvětralé půdy obsahují krystalické břidlice. Díky nadmořské výšce jsou zde chladné noci, které střídají horké letní dny. To zajišťuje vývoj vynikajících aromat. Intenzivní slámově žlutá batva. Jemně vonící klasika s rostlinným kořením, chřestem, mátou a zralým ovocem.

.

Další informace

Další informace

Země původu Rakousko
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Kupmeto CZ
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').