Sada 6 vín - Malbec světa

Sada 6 vín - Malbec světa

Malbec je velmi populární odrůda červených vín. Pro svou plnost a mohutnost je vyhledávána milovníky výrazných a koncentrovaných vín. Její domovina je jihozápadní Francie, kde se jí říká Cot. Hlavní oblast pro Malbec je zde okolí města Cahors a vína stejnojmenné apelace. Na druhou stranu nový domov našla tato odrůda révy vinné i v Latinské Americe, nejvíce pak v Argentině. Zde, v Mendoze, je dnes hlavní zásobárna této stále více a více populární odrůdy. V této sadě najdete kombinaci obou světů - dvě vína  z jihozápadní Francie (Clos Triguedina), dvě vína z Argentina (Domaine Bousquet a Alpamanta) a dvě z Chile (Caliterra


Tato sada konkrétně obsahuje těchto 6 vín: Gran Malbec - Domaine Bousquet (VIDEO), Malbec Estate - Alpamanta (VIDEO), Malbec Clos - Clos Triguedina Cahors (VIDEO), Petit Clos - Clos Triguedina Cahors (VIDEO),  Edicion Limitada "A" Carmenere/Malbec - Caliterra Malbec Petreo single vineyard - Caliterra (VIDEO)

Odruda Malbec
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
2 475,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Sada 6 vín z odrůdy Malbec. Dva zástupci z Argentiny , dva z Francie a dva z ChileDomaine Bousquet je mladé argentinské vinařství založené francouzskou rodinou, shodou okolností pocházející z oblasti Bordeaux a jihozápadu Francie. Specializují se na výrobu organických (bio) vín a hned o počátku slaví mezinárodní úspěchy. Alpamanta je malé, butikové vinařství z Argentiny, které si zákládá na biodynamických postupech výroby vína. Clos Triguedina je vlajkovou lodí celé apelace Cahors a zdejší Malbecy jsou považovány za to nejlepší co Francie dokáže nabídnout. Clos Triguedina je rodinné vinařství již po 7 generací. Calterra je chilský producent specializující se na organickou (bio) výrobu svých vín. Všechny vinice jsou v uzevřeném mikroklimatu jednoho celého údolí Concagua.

Další informace

Další informace

Země původu Ne
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Ne
Druh vína Ne
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').