Sada 3 vín - Chateauneuf-du-Pape region

Sada 3 vín - Chateauneuf-du-Pape region

Sada 3 vín z oblasti Chateauneuf-du-Pape obsahující 2 červená Châteauneuf-du-Papea jedno bílé. To je velmi raritní, protože na celkovou produkci apelace Châteauneuf-du-Pape připadá jen 2-3% bílých vín. Navíc toto víno z vinařství Domaine Grand Veneur je prakticky každoročně hodnoceno Robertem Parkerem jako jedno ze dvou nejlepších bílých Châteauneuf-du-Pape. A ani červené varianty - Les Origine a Vieux Terron se neztratí - každý rok přes 90 bodů (často i 94) jak ve Wine Spectatoru, tak opět u Roberta Parkere. To vše v dřevěné bedýnce z vinařství.

Odruda
Doba archivace
Zrálo na Barriku
Barva
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Alain Jaume
2 995,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Sada obsahuje tato vína z vinařství Domaine Grand Veneur - Alain Jaume.

Châteauneuf-du-Pape rouge "Les Origines" - Domaine Grand Veneur

Jedno ze špičkových červených Châteaunuef du Pape. Robert Parker pravidelně oceňuje 92-95 body. Jeden z nejúspěšnějších Chateauneuf-du-Papů každý rokOdrůda: Grenache 50%, Syrah 20%, Mourvedre 30%. Vinice téměř 100 let staré. Půda písčito-hlinitá. Zrálo v baricích. Špičkový produkt vinařství a zároveň i apelace Châteauneuf-du-Pape. Aroma: Ostružiny, koření, vanilka a dotek fialek. Chuť: Silná struktura s harmonickými taniny. Stopy přezrálého červeného ovoce.

Châteauneuf-du-Pape blanc "La Fontaine" - Domaine Grand Veneur

Nejlepší bílý Châteauneuf-du-Pape (citace R.Parkera - Wine advocate) Špičkový Châteauneuf du Pape, který se naprosto svou kvalitou a projevem vymyká zbytku bílých vín této kategorie. Patří mezi TOP 100 světových vín. Hodnocen a srovnáván s velkými bílými víny Burgundska. Bohaté aroma s prvky citrusových plodů, medu s jemnými tóny vanilky, které se projevují i v chuti. Dochuť je mimořádně dlouhá.

Châteauneuf-du-Pape rouge "Vieux Terron - Domaine Grand Veneur

Klasické Châteauneuf-du-Pape z vinařství Domaine Grand Veneur. Nově pojmenované Miocene po prehistorickém období, kdy se vytvářelo podloží vinic Châteauneuf-du-Pape. Aroma: Ostružiny, zralé červené ovoce, koření, vanilka a dotek fialek. Chuť: Silná struktura, pevná ale s harmonickými taniny. Opakovaně oceněno Robertem Parkerem výrazně přes 90 bodů.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství Alain Jaume
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').