Lussac Saint Emilion - Château Courlat 2016

Lussac Saint Emilion - Château Courlat 2016

Novinka v našem sortimentu ze satelitní (sousední) apelace Saint Emilionu - Lussacu. Chateau Courlat patří k nejdostupnější a nejoblíbenějším vínům z portfolia firmy J.B. Audy. Ta vznikla na začátku 20. století a narozdíl od většiny negotiantů se neusídlila v městě Bordeaux, ale v srdci "merlotové" oblasti, v Libourne - 50 km na východ od Bordeaux. Firma se od počátku specializovalal na apelace a vína založená na dominanci odrůdy Merlot, tedy hlavně apelace Saint Emilion a Pomerol. Srdcem aktivit jsou rodinná vinařství - Chateau Clos du Clocher, Bonalgue, Les Haut Conseillant, Courlat a Monregard la Croix.


Pro samotné Chateau Courlat ležící v sousední apelaci Lussac-Saint Emilion platí to samé , co pro nejvýznamější zámky sousedních prestižních apelací. Maximální důraz na kvalitu hroznů ve vinici a jejich pečlivé následné zpracování. Tomu odpovídá i ruční sklizeň hroznů. Tradice vinařství se datuje do středověku kdy "Páni z Montagne" zde založili první vinohrad. Dnes čítají dohromady 17 hektarů a současný majitel, Jean-Baptiste Bourotte, pokračuje v pečlivé práci svého otce a děda.
Víno je z 80% Merlot, 15% Cabernet franc a jen z 5% Cabernet sauvignon. Průměrné stáří vinic je 21 let a jejich koncetrace je mezi 6000-8000 keřů na hektar. Macerace probíhá cca 25 dní a víno následně zraje v dubových sudech. Celková produkce je 55tis. lahví. KOnzultantem vinařství je Michel Rolland.
Vůně zralého ovoce s krémově plným svestkovým nádechem. Jemný charakter chuti s plným červeným ovocem, již nazrálým jako ve vůni. Příjemně strukturované, s lehkým dotekem dřeva a decentně rustikálními tříslovinami. Celkově atraktivní a poctivé víno nevyužívající moderní líbivé a komerční "triky", ale spoléhající na svou skutečnost a poctivou strukturu.

Odruda 80% Merlot, 15% Cabernet franc a jen z 5% Cabernet sauvignon
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství JB Audy
599,00 Kč
  • Objednejte 6 za 570,00 Kč kus a ušetříte 5%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Chateau Courlat patří k nejdostupnější a nejoblíbenějším vínům z portfolia firmy J.B. Audy. Ta vznikla na začátku 20. století a narozdíl od většiny negotiantů se neusídlila v městě Bordeaux, ale v srdci "merlotové" oblasti, v Libourne - 50 km na východ od Bordeaux. Firma se od počátku specializovalal na apelace a vína založená na dominanci odrůdy Merlot, tedy hlavně apelace Saint Emilion a Pomerol. Srdcem aktivit jsou rodinná vinařství - Chateau Clos du Clocher, Bonalgue, Les Haut Conseillant, Courlat a Monregard la Croix. Pro samotné Chateau Courlat ležící v sousední apelaci Lussac-Saint Emilion platí to samé , co pro nejvýznamější zámky sousedních prestižních apelací. Maximální důraz na kvalitu hroznů ve vinici a jejich pečlivé následné zpracování. Tomu odpovídá i ruční sklizeň hroznů. Tradice vinařství se datuje do středověku kdy "Páni z Montagne" zde založili první vinohrad. Dnes čítají dohromady 17 hektarů a současný majitel, Jean-Baptiste Bourotte, pokračuje v pečlivé práci svého otce a děda. Víno je z 80% Merlot, 15% Cabernet franc a jen z 5% Cabernet sauvignon. Průměrné stáří vinic je 21 let a jejich koncetrace je mezi 6000-8000 keřů na hektar. Macerace probíhá cca 25 dní a víno následně zraje v dubových sudech. Celková produkce je 55tis. lahví. KOnzultantem vinařství je Michel Rolland. Vůně zralého ovoce s krémově plným svestkovým nádechem. Jemný charakter chuti s plným červeným ovocem, již nazrálým jako ve vůni. Příjemně strukturované, s lehkým dotekem dřeva a decentně rustikálními tříslovinami. Celkově atraktivní a poctivé víno nevyužívající moderní líbivé a komerční "triky", ale spoléhající na svou skutečnost a poctivou strukturu.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) Ne
Ocenění (body) Ne
Vinařství JB Audy
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').