Haut-Médoc - Château BEAUMONT 2011 cru bourgeois

Haut-Médoc - Château BEAUMONT 2011 cru bourgeois
Jednoznačná hvězda mezi vína kategorie Cru bourgeois (nyní Alliance cru bourgeois) a zároveň jeden ze zámků s největší produkcí v Médocu. Proto dokáže nabídnout velmi zajímavý poměr ceny a kvality. Je to tradiční příjemné Bordeaux kombinující zralé ovocné tóny tmavého ovoce - ostružiny, rybíz společně s lehkým dotekem čokolády.
Charakteristiky tohoto ročníku jsou "spíše normální" stupně alkoholu a celková kyselost mírně vyšší než v předchozích ročnících, což slibuje dobrou rovnováhu tohoto ročníku. Barva je hluboká díky dobré extrahovatelnosti anthocyanů.
Merlot je velmi tmavé, téměř černý, masitý se zralými tříslovinami. Cabernet Sauvignon, velmi tmavý, s ukázkově čistým ovocným aroma. Má také velmi hlubokou intenzitu barvy a jeho tannická struktura o něco výraznější než u Merlotu. Petit Verdot byl sklizen v dobré zralosti. Má vysokou barvu, ovocnost a dobrou tanickou strukturu.
Odruda 52% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot, 3% Cabernet Franc
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Bordeaux vins
525,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

datum sklizně :        od 13. do 27. září  (8 dní)

směs : 52% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot, 3% Cabernet Franc

rozloha vinic : 93,5 ha

produkce: 37 000 bedýnek (x12 lahví) (výnosnost 45 hl/ha)

ZPŮSOB SKLIZNĚ: ručně

Prosinec 2010 a leden 2011 byly poměrně chladné, s častými ranními mrazy a ne příliš vysokými maximálními teplotami. Po normálních úrovních v únoru a březnu byly vyšší než průměrné teploty poté zaznamenány až do června. Chladnější a deštivý červenec umožnil, aby se réva vyvinula v dobrém stavu a vytvořila tak podmínky, které podporují zrání. Srpen a září, trochu teplejší než průměr, byly překvapením konce sezóny.

Rok 2011, s chronickým suchem do června, nepředstavoval velké problémy v boji proti plísním. Ani oidium nevykazovalo žádnou velkou virulenci. Byla nutná neustálá bdělost ohledně botrytis. Přesné odstranění listů umožnilo udržet plodinu dokonale zdravou. Použití feromonů proti eudemis a cochylis, dodalo dokonalou ochranu. Sklizeň, která začala 13. září, byla nejranější u Ch. Beaumont. Byl to druhý ročník (první v roce 2003) zcela sklizený v září.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 13,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Bordeaux vins
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').