Gerard Bertrand - Cigalus rouge - Vins de Pays d´Oc 2014

Gerard Bertrand - Cigalus rouge - Vins de Pays d´Oc 2014

Špičkový zástupce moderních červených vín z Languedocu. Jeden z vrcholů červených vín ve vinařském imperiu Gerarda Bertranda. Ročník 2014 oceněn výjimečnými 92 body!


Nejlepší francouzský cabernet sauvignon po čtvrté za sebou!! Ročník 2012 získal toto ocenění a Prague Premium Gold v Prague Wine Trophy 2016. Zároveň také "druhý nejlepší evropský cabernet v ČR."


Více o vinařství na www.kupmeto.cz/gerard-bertrand

Odruda 50% Cabernet sauvignon, 50% Merlot
Doba archivace 10 let
Zrálo na Barriku
Barva Červené
Ocenění 90
Země původu Francie
Vinařství Gerard Bertrand
845,00 Kč
  • Objednejte 6 za 820,00 Kč kus a ušetříte 3%
  • Objednejte 12 za 799,00 Kč kus a ušetříte 6%

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Víno z vinic ležících na jílu a vápenci. Je vyráběno na principech biodynamiky tak aby maximálně vyjadřovalo potenciál terroiru, z kterého pochází. Gerard Bertrand v tomto víně kombinuje tradiční vinařské postupy Francie s moderním stylem mezinárodně oblíbených odrůd. Sklizeň vína probíhá na počátku října ve chvíli kdy jsou hrozny ideálně zralé. Sklízejí se do velmi malých dřevěných beden, aby se hrozny nepoškodili. Macerace hroznů probíhá tradičním způsobem po dobu cca 20 dnů. Po té jsou cabernet a merlot zceleny dohromady a umístěny do nových 225L dubových sudů. Tam víno zraje minimálně 12 měsíců. Poté je nefiltrované lahvováno a dále v lahvi zraje před jeho finální expedicí. Intenzivní tmavá až černá barva. První fze vůně obsahuje výrazné černé ovoce. Po chvíli se objevují tóny koření a zrání na dřevě. Chuť velmi plná a komplexní se sametovými tříslovinami. Projevují se zde tóny z chutě - ostružiny, borůvky a švestky s lehkýmo dotekem máty. Dochuť ideálně harmonická a dlouhá. Doporučujeme láhev minimálně hodinu před konzumací otevřít.
Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma nedefinováno
Obsah alkoholu (%): Ne
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 90
Vinařství Gerard Bertrand
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').