Châteauneuf-du-Pape - Domaine du Vieux Lazaret 2021

Châteauneuf-du-Pape - Domaine du Vieux Lazaret 2021

Štavnaté víno se spoustou tónů červeného rybízu a bobulového ovoce společně s lehkým, nasládlým kořením. Dotek vanilky a lékořice. Elegantní chuťový závěr. Odrůdové složení je Grenache, Cinsault, Mourvedre a Syrah. Zrání na dubových sudech jen částečně. 

Odruda Cinsault, Grenache, Mourvedre a Syrah
Doba archivace 18
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění
Země původu Francie
Vinařství Jerome Quiot
790,00 Kč
  • Objednejte 6 za 750,00 Kč kus a ušetříte 6%

Dostupnost: Skladem

Popis

Detaily

Historie vinařství: V roce 1748 Antoine Quiot , který již vlastnil pozemek na břehu Rhôny a kde pěstoval kromě vína i jiné plodiny, koupil své první Châteauneuf -du- Pape. Bylo to 8 hektarů vinic. V roce 1793 , jeho vnuk Jean Baptiste koupil Tour de Lhers , usedlost se starou věží hned vedle řeky Rhôny , který byl předtím znárodněn v průběhu revoluce a původně patřil šlechtické rodině Rohan - Soubise. Byl to obrovský statek o rozloze 100 hektarů. Jean Baptiste zde postavil dům, který jeho rodina stále užívá až do současnosti. Oženil se s dcerou velkostatkáře , který byl popraven gilotinou během revoluce a následně se stal starostou Chateauneuf v letech 1815 a 1835. Na počátku 19. století vína z našeho panství byly prodávány v lahvích nebo sudech a byla určena exkluzivním klientům jako například rodině ministra policie Fouché za vlády Napoleona I. Pokračovatel rodu Jean si vzal dceru starobylého vinařského rodu v pozemky okole Vieux Lazaret (stará nemocnice používaná jako karanténa v 17. a 18. století) v Chateauneuf du Pape. Zde byl také starostou v letech 1852-1860. Usedlost se postupně zvětšovalal jak dokupoval další a další pozemky. V roce 1875 byly celé vinice zničeny révokazem , malým hmyzem, který žere kořeny vinné révy. Rodina musela ukončit vinné aktivity a vrátit se k tradičnímu zemědělství. Vinice byly postupně vysazovány, ale jak I. světová válka, krize v roce 1929 nebo II. světová válka nebyly ideální pro rozvoj vinařství. Novou epochou započali Geneviève a Jérôme Quiot v roce 1980, kde se rozhodli oživit prodej vína v lahvích a vrátit se na dřívejší vinařské pozice rodiny Quiot.

Další informace

Další informace

Země původu Francie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 14,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) Ne
Vinařství Jerome Quiot
Druh vína suché
Recenze

1 Recenze

potřebuje hodne provzdušnit
otevřeno večer, nejprve výrazné zklamání, nepilo se nám s přáteli příjemně. Ostré tóny, poměrně výrazná kyselinka, nepříliš zajímavé (oproti vrcholným chilským apod.) - spíše nám připomnělo `lepší moravské`. Druhý den překvapení, kritizované vlastnosti nebyly zdaleka již tak výrazné, naopak se více projevilo to lepší ve víně a pilo se již mnohem příjemněji, aniž by víno ztratilo na plnosti. U žádného červeného jsem ještě nezažil, že po otevření nám víno nechutnalo a druhý den naopak:) Přesto si myslím, že ta cena je dost neadekvátní, možná to jen nebyl zrovna nejlepší ročník.

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').