Champagne Michel Gonet

Champagne Michel Gonet
Champagne Michel Gonet
Champagne Gonet byla založena v roce 1802 a od té doby šest generací členů rodiny zajistilo, že dům rostl a prosperoval. V roce 1973 Michel Gonet, jehož šampaňské dnes nesou jeho jméno, modernizoval a rozšířil vinné sklepy s jediným cílem; zlepšit kvalitu vinařství.
Dnes Michel Gonet Champagne pokrývá 40 hektarů nejlepší šampaňské půdy táhnoucí se od jihu od vesnic Epernay Grand Cru od Avize, Oger a Le Mesnil sur Oger po úbočí Sezannes po Vindey. Vinice se nacházejí na pobřeží Côte des Blancs, které těží z výjimečného podnebí a je chráněno horou Reims před chladnými severními větry a srážkami v údolí Marne. Charakteristicky křídové podloží v kombinaci s ideálním vystavením slunci a ochranou před nestabilnějším podnebím
Vinice Pinot Noir se nacházejí ve Fravaux na svazích Bar sur Aubois na jihu Champagne. Asi 20% pěstovaných hroznů je Pinot Noir, které se používá pro šampaňské Rosé, zbytek je věnován Chardonnay.
Michel Gonet nyní odešel do důchodu a svou dceru Sophii postavil do čela domu šampaňského Gonet. Sophie má tu čest být předsedkyní ženských vinařů šampaňského a také „l'Universe du Gout en Champagne“.
Zde najdete sortiment vín Champagne Michel Gonet