Brunello di Montalcino riserva 2016 - Talenti

Brunello di Montalcino riserva 2016 - Talenti

Výběrově Brunello riserva Pian di Conte. Výběr 100% hroznů Sangiovese pěstovaných v nejstarších vinicích poblíž centra statku (400 m nad mořem) se používá k vytvoření vína Brunello di Montalcino Riserva Pian di Conté pouze v naprosto výjimečných letech. Jihovýchodně exponované vinice tvoří písčitá hlina a spousta těžkého kamene. Víno zraje v 500 litrových francouzských dubových sudech a ve slavonských dubových sudech o objemu 15 až 25 hl po dobu nejméně 24 měsíců. Po nich následuje doba zrání v lahvchí. Víno má tmavě červenou barvu a svěží, komplexní buket bohatý na vůně zralého červeného ovoce, švestek, třešní, ostružin a malin, doprovázené kořeněnými vůněmi, které se s věkem rozvíjejí, jako je čokoláda, tabák a lékořice. Chuť je plná, strukturované tělo s dobrou rovnováhou a hladkostí, se sladkými a elegantními taniny v závěru. Hodnoceno James Suckling aktuálně za ročník 2016 - 96 bodů a 98 od Gardini The Wine Killer.  Zde se dozvíte více o vínech Brunello di Montalcino.

Odruda Sangiovese
Doba archivace 15
Zrálo na Barriku
Barva červené
Ocenění 96
Země původu Itálie
Vinařství Talenti
1 999,00 Kč

Dostupnost: Není skladem

Popis

Detaily

Víno z 2-hektarové vinice je unikátní použití speciálního klonu Sangiovese, který se ideální hodí k podmínkám panujícím na vinohradu. Toto víno je vytvářeno jen v nejlepších ročnících. Navíc zraje po delší dobu v dubových  sudech. Nabízí plnou rubínovou barvu, velmi komplexní a bohatou skladbu tónu zralého červeného ovoce kombinující plnost a koncentraci s projevy sušeného ovoce, doteku dřeva a tónu višní. Plné, velmi strukturované víno s dlouhou dochutí, dekantace nutná. Odrůda: Sangiovese 100%.


Vinařství Talenti leží na jih od Montalcina blízko malé středověké vesničky San Angelo v historické budově s výhledem na údolí řeky Oricia. Základ vinařství vznikl v roce 1980 kdy Pierluigi Talenti došel k rozhodnutí zakoupit vinici, o které snil již od 50-tých let. Proto se přesunul z hornaté oblasti Emilia Romagna do kopcovité a poněkud izolované krajiny  v okolí Montalcina. S dlouholetými zkušenostmi s různými klony révy vinné a jejich  kombinování na příslušném terroiru vinice umožnilo hned od počátku vinařství zaměřit se na dosahování špičkové kvality. Vinařství v současnosti leží na 40 hektarech, z čehož
20 je osázeno révou. Roční produkce dosahuje pouze 65000 lahví. Je však více než kladně oceňovaná u náročných milovníků vín z Montalcina.

Další informace

Další informace

Země původu Itálie
Lahev zdarma Ne
Obsah alkoholu (%): 14,5
Objem lahve (standard 0,75L) 0,75L
Ocenění (body) 96
Vinařství Talenti
Druh vína suché
Recenze

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').